Zamknij

Odszkodowanie za wypadek na motocyklu - przykład z życia wzięty

15:15, 28.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Lato to sezon motocyklowy. Tego typu pojazdy poruszają się bardzo szybko, dlatego też doceniają je miłośnicy adrenaliny oraz mocnych wrażeń. Niestety, motocykliści narażeni są na liczne urazy, które są niezwykle poważne w skutkach. Wszystko to wynika z faktu, że maszyny te nie zapewniają takiego poziomu bezpieczeństwa kierowcom jak samochody. Poznajmy przypadek Michała, który doskonale przemawia do wyobraźni.

Motocykle naprawdę są wszędzie

Wszyscy przywykliśmy już do motocyklistów, którzy jeżdżą bardzo szybko, na granicy ryzyka i zdrowego rozsądku. To prawda, zdarzają się tacy ludzie. Jednakże wielu kierowców ma zwyczajne, spokojne usposobienie, nie dają się ponieść brawurze. Tak właśnie było z Michałem, który pewnego dnia prawidłowo wyprzedzał jadący z niedużą prędkością samochód. Droga wiodła przez las, co wymagało zachowania dodatkowej ostrożności. Manewr wykonywany był całkowicie prawidłowo, jednakże w pewnej chwili kierowca auta zauważył, że na drogę wbiegła wystraszona sarna. Chcąc uniknąć potrącenia zwierzęcia, skręcił gwałtownie w lewo. Niestety nie zauważył Michała i uderzył w jego motocykl. Skutkiem zdarzenia był nie tylko uszkodzony motocykl, ale przede wszystkim obrażenia, które odniósł jego właściciel – złamana noga i ręka, a także wstrząśnienie mózgu. Michał został zabrany przez karetkę do najbliższego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Po powrocie do domu postanowił ubiegać się o należne mu odszkodowanie (https://www.tuodszkodowania.pl/). W tym celu skorzystał on z pomocy kancelarii odszkodowawczej, która uzyskała świadczenie bez konieczności wnoszenia sprawy na drogę sądową.

Kancelarie odszkodowawcze – w czym pomagają?

Na polskim rynku działa wiele kancelarii odszkodowawczych. To firmy wyspecjalizowane w pomaganiu poszkodowanym, którzy pragną uzyskać należne im świadczenia. Jak przyznaje specjalista z AIF Kancelaria, Wsparcie to ma charakter wielowymiarowy. Przede wszystkim poszkodowani nie muszą martwić się o żadne formalności. Wystarczy jedynie, że podpiszą stosowne dokumenty. Pracownicy kancelarii przygotowują następnie wniosek o wypłatę odpowiednich świadczeń. Jeżeli zostanie on rozpoznany w sposób niesatysfakcjonujący poszkodowanego, wówczas kancelaria może złożyć odwołanie, a gdyby i to nie przyniosło zamierzonego skutku, skierować sprawę na drogę sądową. Co ważne, tego typu firmy współpracują z adwokatami oraz radcami prawnymi, którzy mogą zastępować poszkodowanych w procesach sądowych. Istotne jest również to, że kancelarie odszkodowawcze pobierają wynagrodzenie prowizyjne, płatne dopiero po uzyskaniu świadczeń przez poszkodowanego.

Przypadek Michała, który został opisany powyżej, nie jest odosobniony. Poruszanie się motocyklem po drogach bywa bowiem niebezpieczne. Kierowcy samochodów nie zawsze są w stanie dostrzec w porę motocyklistę. W sytuacji zderzenia, kierujący autem jest w dużo lepszym położeniu. Dlatego też motocykliści powinni mieć tego świadomość i wiedzieć, że w razie wypadku mogą liczyć na odszkodowanie i inne świadczenia.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone