Zamknij

Busy do Holandii kursują przez cały rok, ale tulipany zobaczysz tylko wiosną

12:28, 26.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Holandia jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów. Słynąca z przepięknych ogrodów kwiatowych, kraina tulipanów i wiatraków, oferuje urlopowiczom rozmaite atrakcje. Jedną z nich są pola tulipanów i ogród Keukenhof, dokąd kursują busy do Holandii przez wszystkie miesiące w roku. Niestety, to miejsce można odwiedzać tylko od marca do maja. Zapraszamy Cię na wirtualną podróż po tulipanowym raju w Holandii. Sprawdź, jakie atrakcje czekają tam na turystów i wybierz się na wyprawę busem.

Autobusowa wycieczka do królestwa kwiatów. Jak dojechać do Keukenhof?

Spontaniczny wyjazd do Holandii ma swoje uroki, ale zaplanowana podróż to zawsze pewniejsza opcja. Do krainy tulipanów można dotrzeć na wiele sposobów. Keukenhof leży w mieście Lisse, po zachodniej stronie Niderlandów, niecałą godzinę drogi autostradą z Amsterdamu. Ta atrakcja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów, jednak wyłącznie w miesiącach wiosennych. Zależnie od roku, ogrody są otwarte w innych miesiącach, zwykle między marcem a majem. Busy do Holandii kursują bezpośrednio do Keukenhof, a jazda z Polski zajmuje tam od 12-20 godzin. Czas podróży jest związany z ilością przystanków i miast, przez które przejeżdża dany bus.

Na dojazd do Keukenhof decydują się nie tylko podróżujący busami. Można się tam dostać również samochodem, co niestety wiąże się często z godzinnym oczekiwaniem na parkingu, gdzie tworzą się duże korki. Znalezienie miejsca do zaparkowania w okolicy ogrodu tulipanów, w sezonie graniczy z cudem. Część turystów wybiera jazdę wynajętymi rowerami. Busy do Holandii mimo wszystko są najwygodniejszym środkiem transportu. Najlepiej dojechać do Amsterdamu, zakwaterować się, a następnie kupić bilet na bus (np. Keukenhof Express 858 odjeżdżający z lotniska Schiphol) i cieszyć się spokojną podróżą za niewielką cenę.

Podziwianie tulipanów z łodzi to jedna z atrakcji Holandii

Ogrodnicy pielęgnujący kwiaty w ogrodach Keukenhof, każdej jesieni sadzą kilka milionów cebulek. Wśród nich przeważają tulipany, ale w holenderskiej krainie kwiatów można zobaczyć też rozmaite odmiany hiacyntów czy narcyzów. Wszystkie układy są rozplanowane w każdym szczególe, dzięki czemu tulipanowe pola zachwycają rozmieszczeniem kolorowych roślin oraz kompozycjami, które z nich powstają. Zadbane alejki pozwalają podejść bliżej, wąchać i podziwiać rośliny. Wyprawa busem do Holandii nie może się zatem obejść bez odwiedzenia Keukenhof. Można tu zabrać nie tylko całą rodzinę, lecz także czworonoga. Dzieci też nie będą się nudzić: liczne atrakcje, m. in. mini zoo, z pewnością zainteresują najmłodszych. Oglądanie tulipanów odbywa się nie tylko z perspektywy ziemi, ale i wody. Rejs łódką w tak cudownych okolicznościach przyrody, dla każdego będzie niezapomnianym przeżyciem.

Wierzymy, że udało nam się zachęcić Cię do podróży do Keukenhof. Zaplanuj wycieczkę jeszcze dzisiaj, korzystając ze sprawdzonej wyszukiwarki, pozwalającej na wybór busa i zakup biletu. Zaskocz najbliższych i zorganizuj weekendowy wyjazd albo dłuższy pobyt w Królestwie Niderlandów. Zajrzyj na portal FLOTEA i znajdź busy do Holandii w rozsądnych cenach. Do zobaczenia w krainie tulipanów!

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone