Zamknij

Monika Kozłowska, tancerka z Rumi, triumfuje w Korei

17:30, 31.08.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Monika Kozłowska

Wielki sukces osiągnęła Monika Kozłowska, która na co dzień trenuje w R&D Studio Tańca SPIN Rumia pod okiem Doroty Puchowskiej. 

W dniach 23-26 sierpnia odbył się Puchar Świata International Dance Organization (IDO) w stylach tanecznych: Modern&Contemporary Dance, Tap Dance, Ballet, Jazz Dance, Show Dance, Oriental, Folklor, Hip Hop, Street Dance Show, Salsa oraz Bachata w rożnych kategoriach wiekowych. Przyjechało ponad 600 tancerzy z 16 krajów świata: Australii, Chin, Francji, Ghany, Hong Kongu, Indii, Włoch, Malezji, Mongolii, Filipin, Rosji, Singapuru, Korei Południowej, Tajwanu, Ukrainy i Polski. Tancerze z 4 kontynentów rywalizowali w miejscowości Chuncheon City - około 75 km na wschód od stolicy Korei Południowej, Seulu.

Monika Kozłowska, która na co dzień trenuje w R&D Studio Tańca SPIN Rumia pod okiem Doroty Puchowskiej, pojechała do dalekiej Azji reprezentować Polskę. Wystartowała w trzech kategoriach - Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance. Wspaniale zaprezentowała nasz kraj i aż 2-krotnie, zgromadzeni uczestnicy z całego świata, usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego na Hoban Arenie w Korei. Monika zdobyła dwa złote medale Pucharu Świata IDO Performing Arts zwyciężając w kategorii Jazz Dance oraz w Show Dance z układem "Witamy w kabarecie" oraz wysokie 8 miejsce w kategorii Modern&Contemporary.

Piotr Wyszomirski 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone