Zamknij

Gdynia w pilotażowym programie UNICEF

17:28, 04.09.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Czesław Mikolajew

Pomiędzy UNICEF Polska i miastem Gdynia zostało podpisane porozumienie o uczestnictwie naszego miasta w pilotażowym programie UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Tym samym staliśmy się pierwszym w Polsce miastem kandydującym do otrzymania tytułu „Miasta Przyjaznego Dzieciom”. 

– Polityka rodzinna, którą realizujemy konsekwentnie od blisko 20 lat, przynosi bardzo konkretne efekty i daje w perspektywie samorządowej dużą satysfakcję wsparcia tego ważnego obszaru rozwoju. To sprawia, że dzisiaj chcemy stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Chcemy szukać dobrych wzorców i współpracować w dalszym budowaniu działań w tym zakresie, także korzystając z doświadczeń globalnych – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Gdynia przystępując do programu zobowiązuje się do rozwijania polityki rodzinnej nie tylko w kontekście udzielania wsparcia i pomocy, ale także wdrażając różnorodne działania takie jak promowanie wiedzy o prawach dziecka i ich egzekwowania, wspieranie integracji międzypokoleniowej, rozwijanie kompetencji rodzicielskich, budowanie odpowiedzialności obywatelskiej, inspirowanie do spędzania czasu w gronie rodziny, integrowanie środowisk i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

– Cieszymy się, że będziemy pierwszym miastem w Polsce, które wdroży założenia „Miasta Przyjaznego Dzieciom”. W Gdyni głosy, potrzeby, priorytety i prawa dzieci są integralną częścią miejskich polityk, programów i decyzji. Dzieci mają pełne prawo czuć się podmiotowo i z pewnością mają nam wiele do powiedzenia. Będziemy jeszcze bardziej wsłuchiwać się w ich słowa – zaznacza Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.  

Program działa w 31 krajach i ponad 1000 miastach na całym świecie, m.in. w Paryżu, Londynie, Kolonii, Aberdeen czy Quebecu. Więcej informacji można znaleźć na stronie unicef.pl/miastoprzyjaznedzieciom. 

[ALERT]1536075508519[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (1)

janciojancio

2 0

Ta miasto przyjazne dzieciom, a do żłobka w kolejce czekasz 2 lata. Lans dla opóźnionych umysłowo 19:20, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone