Zamknij
REKLAMA

Odbudujmy stadion miejski przy Ejsmonda

18:02, 10.09.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gdynia postuluje utworzenie stadionu lekkoatletycznego w Gdyni przy ul. Ejsmonda. KWW Wspólna Gdynia proponuje, żeby przywrócić do celów sportowych tereny dawnego stadionu Arki przy ulicy Ejsmonda.

Działka pozwala na stworzenie treningowego boiska piłkarskiego z naturalną murawą oraz wybudowanie bieżni wraz z pozostałą infrastrukturą lekkoatletyczną – np. skocznią do skoku wzwyż i do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem.

     stan aktualny  

Dzięki temu na Ejsmonda znów zawita sport, a legendarna „Górka” ponownie stanie się dostępna dla kibiców. W gronie dwudziestu pięciu największych miast w Polsce tylko dwa nie posiadają stadionu lekkoatletycznego z pełnowymiarową bieżnią. Jednym z nich jest Gdynia.

Z tego powodu młodzi sportowcy nie mają gdzie trenować, a zawody szkolne odbywają się najczęściej w... Sopocie. Przez kilka dekad przy ulicy Ejsmonda biło serce sportowej Gdyni.

                 1971 rok       

Chcemy, żeby te emocje wróciły, a stadion znów ożył, służąc młodym piłkarzom i lekkoatletom – mówi Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, kandydat Wspólnej Gdyni na prezydenta miasta. Zależy nam, by wspierać sport masowy, amatorski. To inwestycja w zdrowie i przyszłość kolejnych pokoleń, ważniejsza od wielomilionowych nakładów na zawodowych najemników – dodaje.

Potrzebę budowy obiektu lekkoatletycznego od lat zgłaszają zawodnicy i środowiska sportowe – zauważa Katarzyna Data-Złoch. Zależy nam na tym, żeby ich prośby doczekały się spełnienia. Miasto, które lekkoatletykę wybrało jako jedną z dziewięciu dyscyplin priorytetowych, powinno zapewnić właściwe zaplecze treningowe dla zawodników i do tego będziemy dążyć.

Koszt takiego obiektu może wynosić około 4 mln złotych, czyli niewiele więcej niż wydano na Pomnik Polski Morskiej odsłonięty niedawno na Skwerze Kościuszki. Na inwestycję można uzyskać dotację od Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości nawet 2 mln złotych – podkreśla Przemysław Barszczewski.

Dzięki tak wysokiemu wsparciu obiekty lekkoatletyczne budują nawet niewielkie miasta, takie jak sąsiednie Reda czy Rumia. Świetnym przykładem są też Brusy na Kaszubach, gdzie pełnowymiarowy obiekt z niezbędną̨ infrastrukturą wybudowano za 3,5 mln złotych.

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gdynia powołali przedstawiciele Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia, nowej organizacji społecznej tworzonej przez gdyńskich radnych, działaczy miejskich i społeczników. W czerwcu 2018 r. ogłosili swój start w wyborach samorządowych oraz kandydaturę Zygmunt Zmudy-Trzebiatowskiego na Prezydenta Miasta Gdyni. 

Przemysław Barszczewski

[ZT]1992[/ZT]

[ZT]1821[/ZT]

[ZT]1816[/ZT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (4)

papapapa

3 1

Boże jak to wszystko gnije i leży odłogiem w tej Gdyni. Szczurek, kończ pan wstydu oszczędź 19:42, 10.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CisovianCisovian

2 0

Nie wiedziałem, ze tam taki syf. 20:27, 10.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaBolaOlaBola

1 1

To po jaką cholerę budowano nowe stadiony skoro można było wyremontować ten już historyczny. Przecież to wyrzucanie pieniędzy w błoto, a może po prostu celowe działania. Idealna działka na hotel. Czy to przypadkiem nie nadaje się do prokuratora, tylko pytanie: do którego? Horała do roboty! 22:08, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JdarskiJdarski

1 0

Niestety, zdjęcie rzekomego statku obecnego jest nieaktualne.
W rzeczywistości w tym miejscu znajdują się korty tenisowe klubu Arka.
Link do Google Maps: Wzgórze Świętego Maksymiliana
81-001 Gdynia
https://goo.gl/maps/atBFBSVSFsS2

W sezonie (od kwietnia do października) są one wykorzystywane m.in. przez liczne szkółki tenisowe. 14:08, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone