Zamknij
REKLAMA

Akademia Obywatelska dla Seniorów

14:42, 14.06.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Akademia Obywatelska to cykl bezpłatnych warsztatów dla Seniorów przy kawie w wybranych dzielnicach Gdyni z udziałem prawników i działaczy społecznych. Każdy uczestnik otrzyma dyplom Akademii Obywatelskiej bez względu na to, w ilu spotkaniach uczestniczy. Na zakończenie odbędzie się Bal Absolwenta w sali balowej w centrum Gdyni i rozdanie nagród dla opiekunów Klubów i uczestników.

Spotkania będą się odbywały w piątki o godzinie 11.00. Zaczynamy 22 czerwca 2018 r. (pięć kolejnych piątków). 

Proponowane  tematy

I . „Chroń swoje pieniądze” - jak poznać oszusta : porady z zakresu zawierania umów finansowych, jak wyjść z długów ; do czego mamy prawo w sklepie: prawo konsumenta i możliwości reklamacji. Ochrona danych osobowych.

II. „Moje bezpieczne mieszkanie” - spółdzielcze czy własnościowe: jak rozumieć statut, sposób rozliczania kosztów eksploatacji w spółdzielniach mieszkaniowych, jak przekształcić mieszkanie.

III. „Spadek i darowizna” - kto dziedziczy ustawowo:  jak sporządzić testament, co to jest zachowek i komu przysługuje, darowizna i dożywocie – zalety i niebezpieczeństwa, alimenty dla rodziców.

IV. „Gdy zachoruję” - podstawowe prawa pacjenta, dostępność do specjalistów i badań; gdzie szukać pomocy : organizacje charytatywne, fundacje i stowarzyszenia; opieka szpitalna – prawa pacjenta i zasady bezpieczeństwa; opieka dla osób niepełnosprawnych państwowa i prywatna.

V. „ Moje bezpieczeństwo” - nietykalność fizyczna a prawo karne; na czym polega nękanie, pomówienie i znieważenie i jak jest karane; przemoc fizyczna i psychiczna w rodzinie; zawiadomienie o przestępstwie – gdzie i jak zgłaszać; obrona konieczna i jej granice.

ZGŁOSZENIA w Miejskim Klubie Seniora Orłowo przy ul. Orłowskiej 66 w Gdyni - osobiście lub telefonicznie na numer: 58 624 82 66 lub 604 94 80 31.

Źródło: seniorplus.gdynia.pl

[ALERT]1528980158796[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone