Zamknij
REKLAMA

Ciało...wróg czy przyjaciel? Ty o tym decydujesz

16:55, 01.02.2018 | BeautyMental Coach
REKLAMA
Skomentuj
Spal swoje kompleksy w ogniu świadomości i ciesz się swoim ciałem!

Ciało to nasz dom, to najbardziej inteligentny mechanizm w całym wszechświecie. Jego kondycja, witalność oraz wygląd, czyli jednym słowem zdrowie jest kluczowe dla naszego życia. Jeżeli z ciałem dzieje się cokolwiek niedobrego, zaniemaga lub staje się obiektem twojej niechęci, źródłem przykrości i nienawiści, to twoje życie zaczyna przypominać wegetację, walkę zamiast wspierać Cię w rozwoju i prowadzić drogą spełnienia. 

Możesz temu zaradzić...

Człowiek jest Duszą, która zamieszkuje Ciało, a do zarządzania nim używa Umysłu. Jedno nie może funkcjonować dobrze bez drugiego. To system zintegrowany, wszystkie te trzy elementy muszą działać w harmonii, by ciało stało się sprzymierzeńcem podczas życiowej wędrówki. Każdy z nas jest Świadomością. To dlatego człowiek jest taką wyjątkową istotą i żaden najdoskonalszy robot go nie zastąpi. Człowiek posiada Duszę/Świadomość, a tego nie da się zamontować w maszynie. Nasza emocjonalność, zdolność rozwijania świadomości i generowania skomplikowanych procesów myślowych, a także  poszerzania percepcji zmysłowej ciała spowodowała, że jesteśmy na szczycie w hierarchii Istot na Ziemi. Pozornie…ponieważ większość społeczeństwa żyje w nieświadomości swojego ciała, traktując je jak coś obcego, działającego często przeciwko nim. Nasza świadomość funkcjonuje w świecie zakazów, nakazów, chorób, lęków nasycając umysły od najmłodszych lat wizją zagrożeń, które każdego dnia człowiek musi pokonać, by przeżyć. A jedynym autentycznym wrogiem czającym się na człowieka, jest jego własna nieświadomość i brak wiedzy jak działa umysł ludzki. To z taką wiedzą pragnę Was zapoznać i pokazać, że droga do pokochania swojego ciała i akceptacja Siebie jest nie tylko możliwa, ale też najważniejsza we wszystkich obszarach naszego funkcjonowania.

To od naszej postawy wobec siebie i swojego ciała zależy sposób jego funkcjonowania i służenia nam podczas życia.

Przez ciało płynie jedna energia, która zasila każdą jego komórkę i której doświadczamy poprzez emocje. Spektrum ich rozciąga się poprzez emocje uznane za pozytywne, ponieważ wtedy wszyscy czują się dobrze lub wspaniale. Są to: radość, wiedza, moc, miłość, docenienie, pasja, pragnienie, entuzjazm, chęć, szczęście, pozytywne oczekiwania, optymizm, nadzieja,  zadowolenie.

Kiedy samopoczucie obniża się, pojawia się ból emocjonalny bądź fizyczny, to wtedy poprzez ciało płynie energia emocji negatywnych takich jak: pesymizm, frustracja,  irytacja,  niecierpliwość, emocjonalny niepokój, rozczarowanie, zwątpienie, obawy, oskarżanie, zniechęcenie, złość, zemsta, nienawiść, wściekłość, zazdrość, poczucie zagrożenia, poczucie winy, brak poczucia wartości, lęk, rozpacz,  depresja, bezsilność. Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że ich własna świadomość może samodzielnie wybierać punkt skupienia uwagi, a przez to wpływać na odczucia w ciele.

Akceptująca i wspierająca Ciało uwaga powoduje, że komunikacja pomiędzy umysłem, a wszystkimi komórkami ciała działa perfekcyjnie, a my zyskujemy sprzymierzeńca o jakim można marzyć. Wszystkie zmysły jakie posiadamy ( słuch, węch, wzrok, smak, dotyk) interpretują dla nas wszystkie informacje z otoczenia podczas całego naszego życia. Ciało nigdy nas nie okłamie. Jeżeli zaczyna chorować, to coś mu nie służy. Zwróć uwagę na dietę...nie tylko spożywczą, ale przede wszystkim mentalną. 

Będę o tym dla Was szerzej pisać w kolejnych artykułach. Mam nadzieję, że odczaruję Wam kompleksy związane z ciałem, a Gdynia stanie się miastem pełnym ludzi zadowolonych ze swojego ciała i kochających swoje Ja.

Znajdziesz mnie na www.malgorzatagaska.pl 

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone