Zamknij
REKLAMA

Przygotuj klasowy wernisaż prac. Podpowiadamy, jak zachęcić dzieci do pomocy w tworzeniu wystawy

10:17, 08.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

W szkolnych bibliotekach często odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Warto zebrać na nich grupkę uzdolnionych plastycznie dzieci i zachęcić je do przygotowania prac na wystawę, którą wspólnie będą mogły z nami urządzić. Uczniowie wykażą się dużym zaangażowaniem, jeśli na autorów najlepszych obrazów będą czekały nagrody. Zobacz, jakie elementy ekspozycji mogą się przydać do stworzenia klasowej galerii z małymi dziełami sztuki.

Wymyśl atrakcyjny temat, który zainteresuje młodych malarzy

Dobra zabawa połączona z małą rywalizacją uczy dzieci radzenia sobie w niecodziennych sytuacjach. Jeżeli masz w planach urządzenie konkursu malarskiego, w którym gwarantowaną nagrodą będzie umieszczenie obrazów na wielkiej wystawie, koniecznie powiadom uczniów wszystkich klas! Opracuj chwytliwe hasło przewodnie, pozwalające wykazać się kreatywnością i nieschematycznym myśleniem. Konkurs możesz zrealizować w bibliotece, a wystawę w dużej klasie, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Dzieci chętnie pomogą w rozstawianiu sztalug i innych ekspozytorów. Każdy malunek powinna ozdobić rama do obrazu, która wzniesie wystawę na wyższy poziom. Powagę sytuacji doda powołanie specjalnego jury, złożonego z przewodniczącego szkoły, pań bibliotekarek i nauczycielki plastyki.

Przygotowania do uroczystej wystawy rozpocznij jeszcze przed konkursem

Żeby nic nie umknęło Twojej uwadze, z wyprzedzeniem zakup systemy wystawiennicze do wystaw wewnętrznych. Zrobisz to na stronie internetowego sklepu Ramy Kultury, w którym sprzedawane są takie elementy, jak rama do obrazu, listwa do rysunków czy sztaluga. Wybierz dokładnie to, co odpowiada Ci cenowo, zamawiając dostawę wprost do szkoły. Dzień przed konkursem zaproś uczniów do pomocy i wspólnymi siłami przygotujcie klasę do wystawy. Zamieńcie ją w salę muzealną z prawdziwego zdarzenia, rozstawiając w rogach sali sztalugi, a pod sufitem zawieszając na żyłkach ramki. Na tablicy magnetycznej wydzielcie miejsce na obrazy, które zaraz po konkursie trafią do klasowej galerii.

Wernisaż, czyli wydarzenie kulturalne w Twojej szkole

Na wernisażu, który odbędzie się po lekcjach, nie może zabraknąć poczęstunku. Niech na wszystkich gości, i tych małych i dorosłych, czekają ciasteczka i owocowe soczki. Nauczycielom zapewnij nielimitowany dostęp do kawy i herbaty. Zadbaj również o muzykę, którą pomogą Ci dobrać najpilniejsi uczniowie starszych klas. Autorzy prac powinni stać obok swoich obrazów, odpowiadając na pytania gości wernisażu i zachęcając ich do oddawania głosów na swoje dzieło. Takie wydarzenie będzie wyjątkowe i na długo pozostanie zapamiętane przez młodych artystów. A ekspozytory i ramki, które zamówisz z okazji wystawy, przydadzą się też później, przy organizowaniu innych szkolnych imprez.

(materiał partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone