Zamknij
REKLAMA

Jak sprawdza się połączenie wełny z papą bitumiczną na dachu?

15:03, 06.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jak sprawdza się połączenie wełny z papą bitumiczną na dachu?

Papy termozgrzewalne są w znacznym stopniu materiałem uniwersalnym, co przejawia się tym, że bez trudu możemy zastosować je na podłożu z betonu, stali drewna czy nawet delikatnej termoizolacji. Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że styropian czy też wełna kryte asfaltem to kuriozalne rozwiązanie, praktyka pokazuje jednakowoż, że jeśli chodzi o doskonałą izolację dachu, to połączenie nie ma sobie równych.

Ochroń dom w zimie i lecie zyskując komfort doskonałej izolacji

Fakt, że dziś coraz częściej ocieplamy już nie tylko elewację budynku, ale zwracamy się ku rozwiązaniom ograniczającym utratę ciepła przez zadaszenie, nie powinien dziwić nikogo. Przez górną ścianę budynku potrafi „uciekać” od 20 do 30 % dodatniej temperatury wygenerowanej przez ogrzewanie. Gra pozostaje zatem warta świeczki i jedna inwestycja okazuje się już po kilku latach zwracać korzyści. Bez względu na naturę obiektu, jego przeznaczenie bądź zaprojektowanie połączenie bitumów z wełną lub styropianem pomaga zachować komfortowe warunki wnętrza nie tylko przy zimowych mrozach, lecz także w trakcie upałów. Te, jak się okazuje, również mają problem z przebiciem się przez termoizolacyjną zaporę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wełny na dach?

Wełna szklana powinna zostać przez nas dopasowana z uwzględnieniem parametrów określających jej realną sztywność oraz odporność na działanie sił mechanicznych. Podczas bowiem gdy do jej wnętrza dzięki papie nie przedostanie się wilgoć, przy nieodpowiednim doborze materiału ryzykujemy, że pod ciężarem i naciskiem - wywołanym choćby inspekcją dachu - nastąpi wgłębienie, a nawet przerwanie ciągłości warstwy papy.

Oprócz tego, należy zaznaczyć, że odpowiedniej twardości wełna szklana nie zapali się i nie stopi pod wpływem ognia wydobywającego się z palnika przy zgrzewaniu warstwy bitumicznej. To odróżnia ją od styropianu, który nie może stanowić bezpośredniego podkładu pod papę mocowaną na ciepło. Mimo wszystko, dobrą praktyką pozostaje wciąż przytwierdzanie podkładowej warstwy papy do wełny z pomocą narzędzi mechanicznych – zakotwiczona kołkami lub też przyklejona papa będzie następnie służyła jako grunt pod papę zgrzewalną. Także z uwagi na to powinniśmy skierować się ku specjalnie utwardzanym rodzajom wełen. Surowiec z włókna szklanego umieszczony pod papą doskonale wypełnia przestrzeń i ściśle przylega do powierzchni dachu, rezultatem tych właściwości jest brak szkodliwych mostków termicznych, podniesienie żywotności całego pokrycia, izolacja akustyczna oraz ochrona przeciwpożarowa. Tak wielu atutom nie sposób odmówić.

(materiał partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone