Zamknij
REKLAMA

Co to jest "stosowne odszkodowanie"?

12:33, 26.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

W pierwszych chwilach po wypadku, w sytuacji, gdy stajemy się jego ofiarą, nie zawsze myślimy o sprawach finansowych. Perspektywa długotrwałego leczenia i rehabilitacji bywa przytłaczająca, więc skupiamy się głównie na tym, aby odzyskać zdrowie i doprowadzić do pełnej sprawności nasze ciało. 

Zdarza się również, że dotknie nas strata osoby najbliższej, która właśnie wskutek wypadku, kolizji drogowej poniosła śmierć. O czym powinniśmy wiedzieć w takich sytuacjach? Czy należą nam się jakieś szczególne świadczenia?

Osoby poszkodowane w wypadkach

Poruszając tematykę odszkodowawczą, najczęściej mówi się o odszkodowaniu za leczenie i rehabilitację, zwrocie kosztów za zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, opiekę medyczną i konsultacje oraz zakup leków lub konieczność zwrotu kosztów za specjalne odżywianie. Równie często wspomina się o zadośćuczynieniu, które przyjmuje wymiar złagodzenia cierpień, krzywd związanych z samym wypadkiem i leczeniem. Wydatki, które poniesiemy na przystosowanie mieszkania, czy pojazdu do potrzeb ujawnionych po wypadku również zaliczamy na rzecz świadczeń odszkodowawczych.

Podobnie sprawa się ma z rentami, o które ubiegać się mogą osoby poszkodowane. Podstawą ich żądania jest:

- zmniejszenie się widoków powodzenia na przyszłość, bo wskutek wypadku ucierpiała jakaś sfera życiowa np. zawodowa, osobista, czy rodzinna.

- całkowita lub częściowa utrata zdolności zarobkowych, lub też

- zwiększenie się potrzeb poszkodowanego.

Warto o sprawach tych wiedzieć więcej, ale także o tym, gdzie szukać pomocy w przypadkach nieprzewidzianych losowych nieszczęść.

Śmierć osoby poszkodowanej w wypadku

Nie tylko wówczas profesjonalna pomoc okazać się może niezbędna. W sytuacji, kiedy wypadek zakończy się śmiercią poszkodowanego, osobom najbliższym należą się także odpowiednie świadczenia. W takiej sytuacji ubiegać się można o stosowane odszkodowanie. Według specjalisty z portalu https://www.aif.com.pl/odszkodowania/ „To jednorazowe odszkodowanie wypłacane jest najbliższym członkom rodziny zmarłego poszkodowanego, jeżeli po jego śmierci sytuacja życiowa tych osób uległa znacznemu pogorszeniu. Przy czym zaznaczyć trzeba, że jest to świadczenie samodzielne. Oznacza to, że w sytuacji, gdy uprawnionych jest kilka osób, wypłata realizowana jest na rzecz każdego z uprawnionych oddzielnie, indywidualnie. Ten rodzaj odszkodowania służy głównie dzieciom i współmałżonkowi poszkodowanego”.

Szybka i skuteczna walka o odszkodowanie

Wszystkie wymienione sytuacje dotyczą przykrych i nieszczęśliwych okoliczności, w których możemy mieć kłopoty nie tylko z podjęciem trafnych decyzji, ale w ogóle ze sprawnym rozwiązywaniem wielu życiowych problemów w danym momencie. Zawsze warto skorzystać z konsultacji, czy pomocy prawniczych podmiotów. Wiele z nich wyróżnia profesjonale, sprawne działanie, szybkość oraz wysoka motywacja. Przykładem może być AIF Kancelaria, dzięki której działaniom, wypłata odszkodowania następuje już w ciągu 30 dni.

Zyskując cenny czas i należne pieniądze, oszczędzamy sobie dodatkowego stresu, całą energię kierując na poprawę naszej sytuacji.

(materiał partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone