Zamknij
REKLAMA

Sposoby na tanie kupowanie książek – gdzie kupowanie naprawdę się opłaca?

09:13, 22.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Mimo że statystyki pokazują co innego, sporo osób czyta więcej niż jedną książkę w ciągu roku. Duża część z nich też regularnie kupuje książki. Jednak jak wiadomo ich ceny potrafią przywołać zawroty głowy lub nawet zawał. Dlatego wiele osób szuka sposobów na tańsze kupowanie książek lub czytanie ich za darmo. W jaki sposób można oszczędzić na kupowaniu książek?

Za darmo – tylko z legalnych źródeł

Cześć osób szukając oszczędności na czytaniu interesuje się książkami dostępnymi za darmo. Trzeba jednak pamiętać, że serwisy udostępniające nowości niekiedy jeszcze nawet przed oficjalną premierą, tonie jest dobre rozwiązanie, gdyż korzystanie z tego typu źródeł jest nielegalne. O wiele lepiej korzystać z dzieł udostępnionych legalnie. Podstawowym źródłem książek dostępnych za darmo są biblioteki – książek z niej nie możemy kupić (chyba że są organizowane festyny lub wyprzedaże zasobów), ale daje nam ona możliwość przeczytania nowości bez konieczności korzystania z nielegalnych źródeł. Darmowych książek warto też szukać na legalnych portalach, które udostępniają elektroniczne wersje dzieł, najczęściej klasyki literatury, których nie obowiązują już zasady praw autorskich, najczęściej są to książki z XIX i początku XX wieku.

Niekiedy również można korzystać z promocji księgarni internetowych, które czasem z okazji dużych wydarzeń takich jak międzynarodowe targi książkowe udostępniają jedną czy dwie książki za darmo. Zawsze można też spróbować swojego szczęścia w różnorodnych konkursach.

Gdzie taniej można kupić książki?

Ostatnio bardzo popularne stały się księgarnie internetowe, które nawet nowości często oferują o 20-30% taniej, niekiedy promocje sięgają nawet 70%. Decydując się na zakupy w księgarni internetowej trzeba jednak pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na koszty przesyłki. Jeżeli są duże i zamawia się jedną czy dwie książki może okazać się, że taki zakup nie do końca będzie się opłacał.

Ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie z outletów książkowych, które bardzo często można znaleźć w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie do kupienia są książki sprzed kilku lat. Inną formą tańszego kupowania jest korzystanie z ofert antykwariatów np. https://tezeusz.pl/info/skup-ksiazek-w-trojmiescie. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, gdy szukamy książek rzadkich i starszych wydań, a nawet tak zwanych białych kruków.  

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone