Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna przestrzeń - jak urządzić przestrzeń nowoczesną?

09:44, 18.05.2018 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Nowoczesna przestrzeń miejskiego ogrodu.

Nowoczesny ogród idealnie komponuje się w miejskiej przestrzeni. Jest zgodny z obecnymi trendami i nie powinien wymagać dużo pielęgnacji. Jak go urządzić? Zdradzamy na blogu.

Nowoczesna przestrzeń - jak urządzić przestrzeń nowoczesną?

Nowoczesny design idealny do miasta

Nowoczesny przestrzeń to miejsce, które idealnie komponuje się z miastem. Jest to przestrzeń zgodna ze współczesnymi trendami, a dodatkowo zgodna ze stylem życia jego właścicieli. Osoby zapracowane, nie mają czasu ani ochoty bawić się w ziemi, ale z powodu coraz większego pędu, chcą integrować się z naturą. Własny, nowoczesny ogród jest więc idealnym rozwiązaniem. Ogród więc ma być samowystarczalny i mało obsługowy. Ogród nowoczesny ma być raczej źródłem relaksu i wypoczynku dla swoich właścicieli, a praca w nim powinna nie być konieczna.

Przestrzeń ogrodowa daje możliwość wytchnienia, integrowania się z naturą, jest miejscem, gdzie mogą odbywać się spotkania w gronie rodzinnym lub z najbliższymi. Aby dopasować ją do swoich oczekiwań, przez wieki rozwijało się wiele stylów ogrodowych.

Jeżeli zastanawiamy się jaki styl wybrać dla swojego ogrodu warto wiedzieć, że przestrzeń ogrodu powinna być spójna z przestrzenią jaka go otacza oraz z przestrzenią domu. Wszystkie te 3 komponenty powinny tworzyć jedną, stylistyczną całość. Dlatego wybór odpowiedniego stylu ogrodu będzie tak istotny.

Dla kogo jest odpowiedni styl nowoczesny?

Styl nowoczesny nie jest doskonały dla każdego, tak jak każdy ze stylów, ma swoich miłośników i tych, którzy go nie lubią. Co w nim doceniamy?

  • geometryczne formy i kształty - zarówno w rabatach, jak też meblach, tworzywach, czy nawet roślinach,
  • proste formy, bez zawiłości, zawijasów,
  • prostota i oszczędne zdobnictwo,
  • nowoczesne tworzywa, jak na przykład beton,
  • stonowana kolorystyka oparta głównie na jednej gamie, na przykład szarość, biel, czerń, przełamana mocnym akcentem,
  • nieco surowy wyraz,
  • styl nowoczesny pasuje do przestrzeni miejskich,
  • w kreowaniu przestrzeni nowoczesnej trzeba być zdyscyplinowanym i nie można pozwolić sobie na swobodę - dobór roślin jest oszczędny, często ograniczony do kilku, które łatwiej pielęgnować, zebrane w większe grupy, tworzą masę, pojedynczo pojawiają się akcenty,
  • meble ogrodowe najlepiej jeżeli są stalowe, lub z tworzywa sztucznego.

Ogród nowoczesny jest nieco surowy i prosty w wyrazie. Jest zupełnie inny niż styl swobodny, lekki - dlatego decyzja o jego prowadzeniu do ogrodu musi być dobrze przemyślana. Nowoczesność jednak musi być również funkcjonalna - najczęściej właściciele ogrodu nie chcą spędzać zbyt wiele czasu na jego pielęgnacji - więc ogrodu musi być odporny i jak najmocniej samowystarczalny.

Nowoczesne tworzywa, meble i dodatki wyrażają charakter tej przestrzeni.

Meble ogrodowe do nowoczesnego ogrodu

Meble ogrodowe potrafią podkreślić każdy design, dzięki właściwemu ich doborowi ogród nabiera wyrazu. Dodatkowo meble są jednym z ważniejszych elementów ogrodu, powodują, że miejsce to staje się funkcjonalne, zachęcające czy atrakcyjne. Meble nowoczesne powinny spełniać kilka warunków. Przede wszystkim muszą być wykonane z tworzyw bardzo odpornych, o minimalnych wymaganiach pielęgnacyjnych. Zapracowany właściciel ogrodu nie chce marnować czasu na ich kłopotliwe czyszczenie, tylko będzie chciał na nich wypoczywać. Dodatkowo meble nowoczesne muszą mieć “to coś”. Co to znaczy? Każdy miłośnik stylu nowoczesnego lubi ciekawy design. Fajnie, jeżeli meble ogrodowe będą się wyróżniać, zaskakiwać. Staną się dopełnieniem ogrodu. Idealnym tworzywem na meble nowoczesne będzie metal lub plastik. Meble z aluminium czy stali są trwałe i atrakcyjne. Ciekawą propozycją są meble ogrodowe z plastiku - odporny polipropylen tworzy unikatowe meble w ciekawych kolorach i kształtach. Idealne do nowoczesnego ogrodu.

Ławki ogrodowe i inne meble ogrodowe potrafią podkreślić nowoczesny charakter ogrodu .

Tworzywa w nowoczesnym ogrodzie

Każdy ogród tworzy kilka elementów, do których zaliczamy rośliny, nawierzchnie i materiały, oraz małą architekturę czyli meble ogrodowe czy budowle.

W ogrodach nowoczesnych jako materiał na meble doskonale sprawdzi się wcześniej wspomniany metal czy plastik, natomiast nawierzchnie doskonale wyglądają z najmodniejszego obecnie betonu architektonicznego.

Beton architektoniczny to hit! Znalazł liczne zastosowanie dzięki swojej wszechstronności. Ma wiele zalet i właściwie nie ma wad. Beton jest bardzo trwały i odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak też na warunki pogodowe. Beton nie kruszy się, nie pęka i nie traci koloru. Jest też odporny na zabrudzenia i właściwie nie wymaga impregnacji. Jest tworzywem samowystarczalnym , które raz wprowadzone do ogrodu czy domu, pozostanie w nim na długo. Beton architektoniczny pięknie wygląda. Ciekawa, nieregularna faktura, z wyraźnymi porami powoduje, że każdy produkt z betonu wygląda unikatowo. Surowy design betonu powoduje, ze doskonale komponuje się z ideą ogrodu nowoczesnego. Beton pięknie podkreśla naturalne, roślinne kompozycje, a dodatkowo ma wszechstronne zastosowanie. Co możemy zrobić z betonu? W sprzedaży są płyty elewacyjne, zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz, ozdobne panele betonowe, płyty nawierzchniowe. Z betonu również powstają bardzo unikatowe i zachwycające meble ogrodowe. Wybór jest coraz większy, a ten ciekawy trend prężnie się rozwija.

Nawierzchnia z betonu. Więcej informacji i produktów z betonu architektonicznego w ArtcoreStudio

Roślinność w nowoczesnym wydaniu

Ogród to nie tylko meble czy nawierzchnia, ale również rośliny. W nowoczesnych kompozycjach stawia się na wyraziste, ciekawe formy, które nie są kłopotliwe ani nie mają dużych wymagań. Najczęściej roślinność to głównie drzewa i krzewy a także wieloletnie byliny. Takich roślin nie trzeba corocznie wysiewać, czy sadzić, raz posadzone, pozostają w ogrodzie na lata, dając co roku niezmienny efekt.

Nowoczesna przestrzeń sprawnie łączy tworzywa, rośliny i meble.

Drzewa do ogrodu nowoczesnego muszą być wyraziste, nie sadzi się ich dużo, a najczęściej kilka o mocnym wyrazie. Sprawdzą się tu wszelkie gatunki o barwnych liściach, kwiatach czy ciekawym pokroju. Posadzone samodzielnie lub w małej grupie na przykład 3 sztuk, stworzą zaskakujący efekt. Do nowoczesnej przestrzeni pasują : klony, surmie, brzozy, graby o ciekawym pokroju lub kolorze liści jak Pendula czy Purpurea. Sprawdzi się też sumak octowiec, czy wiśnia piłkowana. Dobrze komponują się wszelkie iglaste drzewa i krzewy jak sosny, jodły, czy żywotniki. Stanowią barwny element przez cały rok, dzięki czemu ogród nawet zimą nie wydaje się pusty. Dodatkowo również, łatwo nadać większości z nich ciekawy kształt przez cięcie. Wiele gatunków również ma w naturze taki geometryczny pokój.

W ogrodach nowoczesnych sadzimy chętnie również trawy ozdobne, które pięknie podkreślają styl ogrodu. Są również mało wymagającymi roślinami. Z bylin stawia się na sprawdzone gatunki jak hosty, żurawki, bergenie. Dobrą propozycją są krzewy iglaste, lub zimozielone, jak bukszpan, cis - które łatwo formować w pożądane kształty. Dobrze pasują tu również gatunki o barwnych liściach - pęcherznica, tawuły.

 

W ogrodzie o charakterze nowoczesnym możemy pozwolić sobie na ciekawe gadżety. Będą one nawet jak najbardziej pożądane. Nowinki technologiczne jak kosiarki solarne, ciekawe lampy, biokominek czy palenisko znajdą tu doskonałe miejsce. Właściciele ogrodu nowoczesnego z pewnością również chętnie będą otaczać się ciekawymi dziełami jak rzeźby, czy obraz ogrodowe. Zwracając uwagę na każdy ich detal.

Przestrzeń nowoczesna jest prosta, ale nie nudny.

Zaskakująca, unikatowa i praktyczna, zachwyca idealnym połączeniem tych pożądanych cech.

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (3)

Agnieszka Z.Agnieszka Z.

2 0

Do drzew w nowoczesnym stylu dodałabym jeszcze bonsai, łatwe do wyhodowania i wygląda zjawiskowo :) 15:20, 18.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IvvonaIvvona

1 0

Dokładnie słynny bonsai fikus jest rzeczą tak obowiązkową i w sumie zwyczajną w nowoczesnych wnętrzach, że nie trzeba o tym pisać dalej! Swoją drogą ciekawy artykuł, typowo poradnikowy! 09:23, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Darek TDarek T

1 0

Świetny artykuł, naprawdę warto przeczytać 14:51, 25.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma , oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone