Zamknij
REKLAMA

Nadchodzi czas na nowoczesne budownictwo

13:13, 24.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W ostatnich latach w Polsce rynek nowych mieszkań i domów intensywnie się rozwija – pomimo dużego wzrostu budownictwa ciągle nie jest on nasycony. Co więcej, eksperci wskazują, że w związku ze zbliżającym się upływem okresu żywotności bloków budowanych w Polsce Ludowej w najbliższych latach można się spodziewać jeszcze większego popytu na budownictwo mieszkaniowe. Jednak – co trzeba otwarcie przyznać – nie zawsze obecnie wznoszone domy, czy mieszkania są wykonywane solidnie, zgodnie z najnowszymi możliwościami technologicznymi. Warto pamiętać, że nie jest to jedynie kwestia wykorzystania odpowiednich technik – już niedługo wznoszone budynki będą musiały spełniać rygorystyczne wymagania prawne w zakresie energooszczędności. Dlatego przy realizowaniu inwestycji warto zadbać o ich wypełnienie.

Unijne normy energooszczędności

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie charakterystyki energetycznej budynków – której postanowienia zostaną w pełni wprowadzone w Polsce w 2021 roku – wszystkie nowo wznoszone budynki będą musiały być właściwie zeroenergetyczne. W praktyce oznacza to, że budynki te będą musiały spełniać niezwykle surowe normy w zakresie zużycia energii, tak aby mogły być one samowystarczalne pod względem energetycznym. Niestety obecnie w Polsce niewielu deweloperów posiada umiejętności konieczne do wzniesienia takiego budynku. W związku z wprowadzaniem wspominanych już regulacji unijnych organy państwowe już teraz udzielają odpowiednich certyfikatów potwierdzających wypełnianie surowych wymagań. Mowa tu o certyfikatach NF 15 i NF 40 Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pierwszym, który otrzymał tego typu poświadczenie jest deweloper realizujący projekt „Osiedla Sielanka” w Mikołowie i Tarnowskich Górach.

Inwestycja w przyszłość

„Osiedle Sielanka” to bardzo dobry przykład wykorzystania technologii pozwalających właścicielowi domu zarówno spać spokojnie z myślą o spełnianiu przez budynek wszystkich wymaganych parametrów, jak i – co niemniej ważne – zaoszczędzić sporo środków przeznaczonych na jego utrzymanie. Zabezpieczenie domu przed niepotrzebną utratą ciepła to podstawowe zagadnienie nie tylko z punktu widzenia ochrony środowiska, ale przede wszystkim właściciela chcącego uniknąć niepotrzebnych wydatków na ogrzewanie. Niestety w Polsce ciągle niewielu deweloperów oferuje budowę domu, który nie tylko będzie wygodny, ale zapewni również ochronę domowego budżetu przez zupełnie niepotrzebnymi wydatkami na kosztowne ogrzewanie.

Z pewnością wszystkie domy na sprzedaż w Mikołowie, czy Tarnowskich Górach charakteryzują się wieloma różnymi cechami. Jednak niewiele z nich spełnia standardy pozwalające zaoszczędzić spore fundusze w eksploatacji, a jednocześnie spełniające wymagania, które w niedługiej przyszłości staną się obligatoryjne dla wszystkich nowych budynków. Inwestycja w domy energooszczędne, których doskonałym przykładem jest „Osiedle Sielanka” to lokata w wysoki standard przy efektywnym wykorzystaniu funduszy przeznaczonych na zakup i utrzymanie budynku.

(materiał partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone