Zamknij
REKLAMA

Wycieczka w góry – jakie buty wybrać?

19:01, 27.03.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Górskie wycieczki potrafią dostarczyć wielu wrażeń. Przede wszystkim możemy zachwycać się pięknymi widokami, ale też poprawiać swoją wytrzymałość fizyczną. Oczywiście bardzo ważne są korzyści zdrowotne. W końcu góry to jedne z niewielu środowisk, gdzie nie musimy przejmować się smogiem i zanieczyszczonym środowiskiem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że górskie wypady wiążą się z odpowiednim przygotowaniem. Nie chodzi tu jedynie o kondycję fizyczną, ale również odpowiedni sprzęt i strój. Szczególnie należy zwrócić uwagę na właściwe obuwie.

Zastanów się nad trasą

Dokładne zastanowienie się i określenie trasy, jest konieczne nie tylko po to, żeby nie zgubić się po drodze. Takie przygotowanie ważne jest przede wszystkim dlatego, że konieczne jest ustalenia czasu trwania wycieczki, ale również dostosowania sprzętu, który zabiera się ze sobą. W ten sposób dokładnie wiemy, ile jedzenia powinniśmy spakować, a także jaki strój będzie najbardziej odpowiedni. Poza tym warto zaznaczyć, że inaczej wyglądają trasy w poszczególnych górach, na przykład w Beskidach, Tatrach lub Karpatach. Należałoby także zastanowić się nad obciążeniem, jaki będziemy dźwigać na swoich barkach. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie określić, który model butów będzie najbardziej odpowiedni.

Postaw na buty trekkingowe

Nie raz można było usłyszeć historie o osobach, które wybrały się w górach w sandałach, balerinach lub japonkach. Oczywiście jest to skrajna nieodpowiedzialność oraz brak podstawowej wiedzy. Zatem trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że założenie nieodpowiedniego obuwia, może skończyć się poważnym urazem lub kontuzją. Właśnie dlatego najlepszym wyborem będą buty trekkingowe. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, by ufać tylko sprawdzonym sklepom. Dzięki temu będziemy pewni, że w trakcie wycieczki górskiej nie zaskoczy nas pęknięta podeszwa lub przeciekający but. Dlatego warto zajrzeć na stronę: https://1but.pl/. Poza tym należałoby zwrócić uwagę na fakt, że istnieje parę rodzajów butów trekkingowych. Zatem ważne jest to, by wybrać odpowiedni model.

Wysokie buty trekkingowe

Warto zwrócić uwagę na to, że wysokie buty trekkingowe bardzo dobrze zabezpieczają naszą kostkę. Dlatego należałoby je wybierać szczególnie w przypadku długich wycieczek po górach. Wtedy jesteśmy bardziej zmęczeni oraz mniej uważni, co może stać się przyczyną powstania jakiejś kontuzji. Poza tym należałoby decydować się na wysokie buty trekkingowe, gdy wybieramy się w trudniejszy teren. Warto także zwrócić uwagę na to, że wcześniej wspomniane modele doskonale chronią przed zmiennymi i niekorzystnymi warunkami.

Niskie buty trekkingowe

Jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju obuwia jest fakt, że pozwalają na szybsze poruszanie się, niż w przypadku wysokich butów trekkingowych. Warto także podkreślić, że są lżejsze. Jednak będą odpowiednie przede wszystkim na krótkie trasy z małym obciążeniem. Należałoby również zaznaczyć, że bardzo dobrze sprawdzą się w sezonie wiosennym, letnim oraz jesiennym.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone