Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:21, 09.11.2018
Wybierając się w podróż, nawet niezbyt długą, warto mieć zawsze przy sobie wizytówkę do firmy, która udziela pomoc drogową. Przynajmniej w takich okolicznościach będziemy mieli pewność, że e nic złego nam nie będzie groziło, a także, że otrzymamy odpowiednią pomoc w razie wystąpienia konkretnych okoliczności. Jeżeli właśnie się zastanawiamy nad skorzystaniem ze wsparcia z konkretnej firmy, warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zweryfikować jej profesjonalizm.
08:34, 25.10.2018
Moda na perłowe ozdoby ślubne, wplatane do grubych warkoczy oraz oplatające welon, na stałe zagościła w naszym kraju. Zaakcentowana perłową biżuterią fryzura panny młodej jest bardziej spektakularna, niż wymyślny kok z wypełniaczem. Dowiedz się więcej na temat biżuterii do włosów, występującej w rozmaitych formach.
15:10, 23.10.2018
Skuteczna izolacja cieplna to obecnie jedna z głównych trosk inwestorów i wykonawców obiektów mieszkalnych i użytkowych. Inwestycja w odpowiedniego rodzaju materiały będzie się zwracała w każdym sezonie grzewczym. To nie tylko kwestia pieniędzy wydawanych na ogrzewanie, ale także komfortu, jaki zapewnia dom ocieplony prawidłowo i przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych rozwiązań. Przyjrzyjmy się styropianowi grafitowemu.
09:32, 19.10.2018
Kiedy przez dłuższy okres szukania zatrudnienia, nadal jesteśmy bezrobotni, zaczynamy odczuwać brak motywacji. Tracimy cierpliwość i chęci, wydaje nam się, że nie ma wyjścia z sytuacji, a znalezienie odpowiedniej posady nie jest możliwe. Zadajemy sobie pytanie: czy na pewno wszystko robimy właściwie? Z pewnością przyda się kilka sprawdzonych sposobów na owocne szukanie pracy.
09:29, 19.10.2018
W procesie szukania pracy bardzo często paraliżuje nas strach przed spotkaniem z przyszłym pracodawcą. Chcemy wypaść jak najlepiej, dlatego stres bierze górę i nie pozwala nam w pełni zaprezentować umiejętności i dotychczasowych osiągnięć. Czy rozmowa kwalifikacyjna bez stresu jest możliwa? Jak zapanować nad swoimi emocjami?
15:19, 09.10.2018
Przywrócenie do pełnej sprawności uszkodzonego na skutek zdarzenia drogowego samochodu to nierzadko potrzeba, którą trzeba zrealizować tak szybko, jak się tylko da. Tymczasem zdarza się, że na przeszkodzie staje właśnie ta firma, do której powinno należeć zadbanie o to, by nasz pojazd bez zbędnej zwłoki mógł znowu nam służyć. Co robić w takiej sytuacji? Wdawać się w spór z potężnym przedsiębiorstwem? Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Nie musimy także rezygnować z tego, co nam się należy.
10:17, 08.10.2018
W szkolnych bibliotekach często odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Warto zebrać na nich grupkę uzdolnionych plastycznie dzieci i zachęcić je do przygotowania prac na wystawę, którą wspólnie będą mogły z nami urządzić. Uczniowie wykażą się dużym zaangażowaniem, jeśli na autorów najlepszych obrazów będą czekały nagrody. Zobacz, jakie elementy ekspozycji mogą się przydać do stworzenia klasowej galerii z małymi dziełami sztuki.
13:00, 25.09.2018
Niewyjaśnione zaginięcia to sprawy, które najbardziej intrygują twórce filmów na kanale YouTube „NIEDIEGETYCZNE”. Jednym z nich jest właśnie materiał, który już jakiś czas temu pojawił się w sieci i dotyczy właśnie takiej historii. Historii niewyjaśnionych zaginięć, o których również swego czasu pisaliśmy na naszym portalu. Czy po latach coś się zmieniło? Czy wiemy więcej?
15:03, 06.09.2018
Papy termozgrzewalne są w znacznym stopniu materiałem uniwersalnym, co przejawia się tym, że bez trudu możemy zastosować je na podłożu z betonu, stali drewna czy nawet delikatnej termoizolacji. Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że styropian czy też wełna kryte asfaltem to kuriozalne rozwiązanie, praktyka pokazuje jednakowoż, że jeśli chodzi o doskonałą izolację dachu, to połączenie nie ma sobie równych.
11:00, 06.09.2018
Jeszcze do 2009 roku chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) myśleli, że choroba to wyrok, że nie ma szans na poprawę stanu zdrowia czy wyleczenie. Stosowane leki mogły co najwyżej spowolnić postęp choroby, ale wywoływały ogrom bardzo poważnych skutków ubocznych. O innowacyjnej metodzie leczenia SM opowiada Cezary Głuch, właściciel CCSVI Clinicic - miejsca, w którym po raz pierwszy na świecie przeprowadzono operację udrożnienia żył wewnątrz-czaszkowych u pacjenta chorego na stwardnienie rozsiane.
REKLAMA
09:26, 20.08.2018
Podobnie, jak w przypadku kierowcy samochodu osobowego, motorniczy prowadzący tramwaj może uczestniczyć w ruchu drogowym tylko wtedy, gdy jego pojazd posiada ważną polisę OC. Jeśli dojdzie do wypadku z winy motorniczego, odpowiedzialność za szkodę bierze właściciel polisy. Najczęściej jest to Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Ubezpieczyciel, u którego posiadacz tramwaju wykupił polisę, ma obowiązek wypłacić zadośćuczynienie, jeżeli pasażer w wyniku wypadku odniósł szkodę niemajątkową. Sprawdź, kiedy możesz ubiegać się o zadośćuczynienie i jak to zrobić, żeby na tym nie stracić.
12:30, 08.08.2018
Zbiórka podpisów w sprawie ograniczenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka trwa. Udało się zgromadzić 80 tys. podpisów, teraz dokument ma trafić do Watykanu. Organizatorzy szukają odpowiedniego ambasadora
11:48, 06.08.2018
We wtorek (22.05) toruński sąd wydał wyroki w stosunku do 63 mężczyzn zatrzymanych po meczu piłki nożnej. Sąd zdecydował m.in. o zakazach wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na 2 lata.
11:20, 03.08.2018
Każdy ma swój ulubiony kolor, który w mniejszym lub większym stopniu wpływa na jego styl bycia. Coraz więcej kobiet preferuje czerń, co zwiększa zapotrzebowanie na czarne ubrania, zwłaszcza te wieczorowe. Również twórcy biżuterii idą z duchem czasu, proponując pierścionki wysadzane czarnymi kamieniami lub grawerowane na czarno. To może stanowić dobry trop w kierunku zorganizowania nietuzinkowych zaręczyn. Poniżej podpowiadamy, jak zaplanować takie wydarzenie.
12:08, 23.07.2018
W ostatnich latach na polskich drogach można spotkać coraz więcej motocykli. Przyjemność odczuwana z jazdy „na dwóch kółkach” z pewnością jest dla wielu amatorów tego sposobu przemieszczania się świetną metodą na relaks i odpoczynek. Poza tym używanie motocykla pozwala, zwłaszcza w miastach, na dużo szybsze pokonywanie zaplanowanych odległości. Niestety, w wielu miejscach polskie drogi nie są przyjazne dla motocyklistów – brak poboczy, koleiny, kierowcy niezauważający amatorów jednośladów. To tylko niektóre z czynników sprawiających, że ciągle wybór takiego środka lokomocji nie jest najbezpieczniejszy. Co zrobić w sytuacji, gdy przyjemność z jazdy zamieniła się w dramat z powodu wypadku?
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone