Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15:03, 06.09.2018
Papy termozgrzewalne są w znacznym stopniu materiałem uniwersalnym, co przejawia się tym, że bez trudu możemy zastosować je na podłożu z betonu, stali drewna czy nawet delikatnej termoizolacji. Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że styropian czy też wełna kryte asfaltem to kuriozalne rozwiązanie, praktyka pokazuje jednakowoż, że jeśli chodzi o doskonałą izolację dachu, to połączenie nie ma sobie równych.
11:00, 06.09.2018
Jeszcze do 2009 roku chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) myśleli, że choroba to wyrok, że nie ma szans na poprawę stanu zdrowia czy wyleczenie. Stosowane leki mogły co najwyżej spowolnić postęp choroby, ale wywoływały ogrom bardzo poważnych skutków ubocznych. O innowacyjnej metodzie leczenia SM opowiada Cezary Głuch, właściciel CCSVI Clinicic - miejsca, w którym po raz pierwszy na świecie przeprowadzono operację udrożnienia żył wewnątrz-czaszkowych u pacjenta chorego na stwardnienie rozsiane.
09:26, 20.08.2018
Podobnie, jak w przypadku kierowcy samochodu osobowego, motorniczy prowadzący tramwaj może uczestniczyć w ruchu drogowym tylko wtedy, gdy jego pojazd posiada ważną polisę OC. Jeśli dojdzie do wypadku z winy motorniczego, odpowiedzialność za szkodę bierze właściciel polisy. Najczęściej jest to Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Ubezpieczyciel, u którego posiadacz tramwaju wykupił polisę, ma obowiązek wypłacić zadośćuczynienie, jeżeli pasażer w wyniku wypadku odniósł szkodę niemajątkową. Sprawdź, kiedy możesz ubiegać się o zadośćuczynienie i jak to zrobić, żeby na tym nie stracić.
12:30, 08.08.2018
Zbiórka podpisów w sprawie ograniczenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka trwa. Udało się zgromadzić 80 tys. podpisów, teraz dokument ma trafić do Watykanu. Organizatorzy szukają odpowiedniego ambasadora
11:48, 06.08.2018
We wtorek (22.05) toruński sąd wydał wyroki w stosunku do 63 mężczyzn zatrzymanych po meczu piłki nożnej. Sąd zdecydował m.in. o zakazach wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na 2 lata.
11:20, 03.08.2018
Każdy ma swój ulubiony kolor, który w mniejszym lub większym stopniu wpływa na jego styl bycia. Coraz więcej kobiet preferuje czerń, co zwiększa zapotrzebowanie na czarne ubrania, zwłaszcza te wieczorowe. Również twórcy biżuterii idą z duchem czasu, proponując pierścionki wysadzane czarnymi kamieniami lub grawerowane na czarno. To może stanowić dobry trop w kierunku zorganizowania nietuzinkowych zaręczyn. Poniżej podpowiadamy, jak zaplanować takie wydarzenie.
12:08, 23.07.2018
W ostatnich latach na polskich drogach można spotkać coraz więcej motocykli. Przyjemność odczuwana z jazdy „na dwóch kółkach” z pewnością jest dla wielu amatorów tego sposobu przemieszczania się świetną metodą na relaks i odpoczynek. Poza tym używanie motocykla pozwala, zwłaszcza w miastach, na dużo szybsze pokonywanie zaplanowanych odległości. Niestety, w wielu miejscach polskie drogi nie są przyjazne dla motocyklistów – brak poboczy, koleiny, kierowcy niezauważający amatorów jednośladów. To tylko niektóre z czynników sprawiających, że ciągle wybór takiego środka lokomocji nie jest najbezpieczniejszy. Co zrobić w sytuacji, gdy przyjemność z jazdy zamieniła się w dramat z powodu wypadku?
10:58, 18.07.2018
Myślałeś kiedyś o tym, jak działają hamulce w Twoim samochodzie? Cóż, bez wdawania się w szczegóły, tarcza hamulcowa jest częścią, na której zaciskane są klocki hamulcowe podczas wciśnięcia pedału hamulca. Ten docisk wynika z pewnego rodzaju tarcia, które prowadzi do hamowania Twojego samochodu. Pomijając fakt, że tarcze hamulcowe wykonane są z wysokiej jakości metalu, który nie ulega korozji w miejscu tarcia, istnieje czasami potrzeba wymiany lub zastąpienie Twoich tarcz sch.na bardziej efektywny układ hamulcowy. Na przykład tarcze hamulcowe w samochodach sportowych są zastępowane twardszymi wersjami wykonanymi z ceramicznych kompozytów lub metalowych z czarnego diamentu. Dobrym przykładem skutecznego modelu tarczy hamulcowej jest marka Bo
12:00, 17.07.2018
Życiorys jest naszą wizytówką. Od niego tak naprawdę zależy, czy dostaniemy się do drugiego etapu rekrutacji, czyli na rozmowę z pracodawcą. Do jego napisania powinniśmy przywiązać szczególną uwagę, aby uniknąć błędów i zapewnić sobie dobry start w dalsze wyzwania zawodowe. Jak powinno wyglądać perfekcyjne CV, które zagwarantuje nam odpowiedź zwrotną od firmy?
11:50, 17.07.2018
Życiorys i list motywacyjny to dokumenty, w których staramy się dobrze zareklamować naszą osobę, aby otrzymać upragnione zatrudnienie. Oprócz wykształcenia i doświadczenia zawodowego nie bez znaczenia jest charakter przyszłego pracownika, który zadecyduje o jego skuteczności i zaangażowaniu. Jakie cechy są najbardziej pożądane na rynku pracy?
REKLAMA
14:23, 13.07.2018
Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych zasad dotyczących noszenia i przechowywania szkieł kontaktowych oraz przedstawiamy ich zalety.
11:10, 10.07.2018
Otaczają nas różnego rodzaju budynki, konstrukcje, czy instalacje, które sprawiają, że przecieramy oczy ze zdumienia. Nachylone i wygięte pod najdziwniejszymi kątami elementy wyglądają tak, jak gdyby miały lada moment runąć i legnąć w gruzach. Tak nie dzieje się jednak dlatego, że zanim takie cuda powstały, sztab zapalonych projektantów i inżynierów opracowuje je i bada wszystkie czynniki, jakie mogą na nie działać. Innymi słowy – przewidują wszystko, co takiemu projektowi może przydarzyć się w rzeczywistości, zanim się on urzeczywistni. Jakich obliczeń dokonują ci „czarodzieje”? Ile czasu zajmuje taki proces i jakich narzędzi wymaga? Na to pytania odpowiada poniższy artykuł.
15:15, 28.06.2018
Lato to sezon motocyklowy. Tego typu pojazdy poruszają się bardzo szybko, dlatego też doceniają je miłośnicy adrenaliny oraz mocnych wrażeń. Niestety, motocykliści narażeni są na liczne urazy, które są niezwykle poważne w skutkach. Wszystko to wynika z faktu, że maszyny te nie zapewniają takiego poziomu bezpieczeństwa kierowcom jak samochody. Poznajmy przypadek Michała, który doskonale przemawia do wyobraźni.
12:33, 26.06.2018
W pierwszych chwilach po wypadku, w sytuacji, gdy stajemy się jego ofiarą, nie zawsze myślimy o sprawach finansowych. Perspektywa długotrwałego leczenia i rehabilitacji bywa przytłaczająca, więc skupiamy się głównie na tym, aby odzyskać zdrowie i doprowadzić do pełnej sprawności nasze ciało.
12:28, 26.06.2018
Holandia jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów. Słynąca z przepięknych ogrodów kwiatowych, kraina tulipanów i wiatraków, oferuje urlopowiczom rozmaite atrakcje. Jedną z nich są pola tulipanów i ogród Keukenhof, dokąd kursują busy do Holandii przez wszystkie miesiące w roku. Niestety, to miejsce można odwiedzać tylko od marca do maja. Zapraszamy Cię na wirtualną podróż po tulipanowym raju w Holandii. Sprawdź, jakie atrakcje czekają tam na turystów i wybierz się na wyprawę busem.
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone