Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
14:33, 12.02.2018
Rozmowa kwalifikacyjna jest nieodłącznym elementem każdego procesu rekrutacyjnego. Pozwala ona na bliższe poznanie kandydata i zweryfikowanie jego rzeczywistych umiejętności zawodowych. Można zatem stwierdzić, że od tego, jak zaprezentujemy się w trakcie jej trwania, będzie zależało nasze zatrudnienie.
14:30, 12.02.2018
O konieczności przyswojenia co najmniej jednego języka obcego jesteśmy przekonywani już w szkole. Wkraczając na rynek pracy, zaczynamy wyraźnie dostrzegać, dlaczego ta kompetencja ma tak duże znaczenie. Osoby posługujące się biegle kilkoma językami nie tylko więcej zarabiają, ale również mają przed sobą atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego.
14:27, 12.02.2018
Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, warto przemyśleć kwestie związane z wynagrodzeniem. Dobrze jest uwzględnić nie tylko swoje oczekiwania, ale również zarobki w określonej branży i regionie. Duże znaczenie mają także zagadnienia takie, jak nasz staż pracy i osiągnięcia.
15:50, 24.01.2018
Jak twierdzą eksperci Pracuj.pl, nieprofesjonalne CV utrudnia lub wręcz uniemożliwia otrzymanie wymarzonej posady. Może również pociągać za sobą znacznie poważniejsze konsekwencje. Tworzący życiorys, piszmy wyłącznie prawdę i odnośmy się do treści oferty pracy.
15:47, 24.01.2018
W jaki sposób rozmawiać z rekruterem? Jak przywitać się w trakcie pierwszego spotkania? – Przed spotkaniem w sprawie pracy zastanawiamy się, co zrobić, aby dobrze się zaprezentować. Potrzeba niewiele. Wystarczy posiadać odpowiednie kwalifikacje i zachowywać się kulturalnie, np. przychodząc punktualnie czy używając odpowiedniego słownictwa.
15:42, 24.01.2018
Podsumowanie zawodowe to jeden z istotniejszych elementów CV. Tworząc je, możemy wykazać, że nasze plany na przyszłość są zbieżne ze strategią firmy, w której chcielibyśmy być zatrudnieni.
15:37, 24.01.2018
Sposób, w jaki się poruszamy i jak mówimy, może świadczyć o naszym profesjonalizmie, pewności siebie i stosunku do osoby, z którą zawieramy znajomość. Chcąc budować korzystny wizerunek, warto pracować nad tym jak się prezentujemy. Eksperci Pracuj.pl radzą co zrobić, aby wywrzeć dobre wrażenie na rozmówcy.
15:34, 24.01.2018
Choć nie trzeba dołączać fotografii do CV, dobrze jest to zrobić – tak wynika z opinii ekspertów Pracuj.pl. Istnieje szansa, że dzięki zdjęciu zostaniemy zapamiętani przez rekrutera. Co więcej, dodatkowy element graficzny podnosi atrakcyjność wizualną dokumentu. Wskazuje również na nasze zaangażowanie w rekrutację, jeśli jest profesjonalnie wykonany.
15:30, 24.01.2018
Nieprawidłowa pisownia czy kalki językowe – to przykładowe błędy w obcojęzycznym CV, które mogą świadczyć o niskich kompetencjach językowych. Warto ocenić swoje umiejętności w tym zakresie, zanim zdecydujemy się napisać życiorys dotyczący konkretnej oferty pracy.
15:26, 24.01.2018
Gdy po zapoznaniu się z treścią oferty pracy stwierdzamy, że spełniamy wymagania potencjalnego pracodawcy, możemy aplikować. Dostosowując treść życiorysu do oczekiwań, koncentrujmy się nie tylko na kwalifikacjach. Duże znaczenie ma również to jak opiszemy zakres dotychczas wykonywanych obowiązków.
REKLAMA
15:23, 24.01.2018
Znalezienie interesującej oferty pracy to pierwszy, a zarazem najprostszy krok prowadzący do zdobycia wymarzonej posady. Kolejny etap to stworzenie dokumentów rekrutacyjnych, dzięki którym mamy szansę otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Eksperci Pracuj.pl radzą, jakich zachowań unikać podczas spotkania.
15:20, 24.01.2018
To, co robimy w wolnym czasie, może świadczyć np. o naszych zdolnościach lub umiejętnościach i dlatego warto wspominać o swoich pasjach. Jak to robić? Eksperci Pracuj.pl radzą np., by aktualizować CV pod tym względem i pisać o zainteresowaniach, które rzeczywiście posiadamy.
15:16, 24.01.2018
Odpowiadając na atrakcyjne oferty pracy, można ulec pokusie „koloryzowania” życiorysu, czyli podawania informacji, które nie są zgodne z prawdą. Unikajmy tego typu zachowań i nie oszukujmy w kwestii wykształcenia lub zainteresowań. Według ekspertów Pracuj.pl kłamstwo w CV po prostu się nie opłaca.
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018