Zamknij
REKLAMA

Do zarządzania miastem potrzebna jest odwaga

22:47, 03.09.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłym tygodniu w "Ratuszu" pojawiła się buńczuczna informacja, że mimo remontów wszystkie gdyńskie szkoły wystartują na czas. Mnie zaskoczyła, bo już wtedy wiedziałem nieoficjalnie, że jest inaczej. Oprócz SP 21, gdzie tydzień przed, wszyscy poza resortowym wiceprezydentem (zapytałem go osobiście na komisji oświaty 27 sierpnia), wiedzieli już o opóźnieniu, również w SP 16 przez pierwszy tydzień nie będzie lekcji.

I to nie o opóźnienie chodzi, bo przy remontach zawsze wychodzą niespodzianki, ale o wprowadzanie w błąd. O brak odwagi, by napisać o tym rodzicom z wyprzedzeniem. O to, że w "Ratuszu", który ma informować, jest dezinformacja. O to, że informacja ważna, ale nie pasująca do idealnej wizji, nie zostanie zamieszczona. O to, że więcej dowiemy się od robotnika niż urzędnika odpowiedzialnego za edukację. O to, że ogół gdynian żyje newsami z "Ratusza", a kilkuset rodziców frustruje się w poczuciu samotności - ale za to bez mediów. A w SP 16 na Pustkach Cisowskich opóźniony rok szkolny otwiera list od prezydenta, a w tym liście nie ma wzmianki o tym zamieszaniu, choć była to świetna okazja do skutecznej i prawdziwej informacji.

Podsumowując: do zarządzania miastem potrzebna jest odwaga. PR bez niej jest zestawem pustych, szkodliwych gestów, choć, jak uczy doświadczenie, często skutecznych. Mówienie i pisanie mieszkańcom prawdy nikogo nie zabija, a wprowadzanie w błąd - mocno utrudnia życie i budzi niepokój.

Zygmunt Zmuda Trzebiatowski

[ZT]1821[/ZT]

[ALERT]1536008684576[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (2)

wojwoj

4 0

Propaganda w Gdyni zawsze robiła wynik Szczurkowi i Samorządności. Zobaczymy jak będzie tym razem, bo słuchając ludzi na ulicy jest wielu niezadowolonych. Potrzeba jest gdyńskich mediów informujących o problemach w mieści - a nie Ratusz, czy niemiecki dziennik po polsku 10:40, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CisovianCisovian

3 0

Święte słowa! Znowu podpisał coś, co i tak już funkcjonuje - czyli Konwencja Praw Dziecka. Ale za to jaka wspaniała reklama. Mistrz auto promocji! 18:23, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone