Zamknij
REKLAMA

Marcin Strzelczyk kandydatem SLD na prezydenta Gdyni

00:03, 15.04.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Marcin Strzelczyk fot. FB

Marcin Strzelczyk, członek gdyńskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przewodniczący Rady Dzielnicy w Redłowie, będzie kandydatem partii na prezydenta Gdynia, dowiaduje się "Gazeta Gdańska".


- Potwierdzam, że otrzymałem taką propozycję od władz Sojuszu i jestem gotów reprezentować lewicę w wyborach samorządowych w tym roku - mówi "Gazecie Gdańskiej" Marcin Strzelczyk.


Kandydat SLD na prezydenta Gdyni jest absolwentem wydziału ekonomicznego UG, kierunek integracja europejska. Po studiach był m.in. biura prezydent Franciszki Cegielskiej, asystentem rektora WSM prof. Piotra Przybyłowskiego, przez dekadę związany ze spółką Energa Oświetlenie, w której kierował działem marketingu. Od kilku lat prowadzi własną firmę zajmująca się doradztwem w zakresie audytów oświetlenia. W obecnej kadencji został wybrany przewodniczącym Rady Dzielnicy Gdynia-Redłowo. To z jego inicjatywy przedłożone gdyńskiej radzie miasta projekt uchwały obywatelskiej, której przyjęcia miało zapewnić seniorom bezpłatną komunikacje w Gdyni.
- Myślę, że mieszkańcy Gdyni mają już dość polityki Wojciecha Szczurka, który zbudował w mieście administracyjną twierdzę i utracił zupełnie społeczna wrażliwość. Polityka społeczna kojarzy mu się wyłącznie z rozlewaniem zupy ubogim Gdynianom z okazji świątecznych, a nie na prowadzeniu efektywnej polityki przeciwdziałającej skutkom wykluczenia, budowaniu mieszkań komunalnych, bezpłatnej komunikacji, opiece senioralnej. Celebrując własną władzę przez dwie dekady utracił gen służebności. To że jeszcze nie rezygnuje pokazuje, że samorząd pojmuje dosłownie - sam tu rządzę!


Kandydatami SLD w Gdyni byli dotychczas m.in. Jarosław Duszewski, który w 2012 osiągnął blisko 14 proc. poparcie i 3-krotnie Andrzej Różański, b. radny gdyński i poseł SLD.

(GG)

portal  Wybrzeże24.pl

[ALERT]1523791485838[/ALERT]

 

Gdyby wybory odbywałyby się dzisiaj, to zagłosuję na:Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (5)

KorbaKorba

2 0


Wystarczyło, że podniosły się SLD notowania, a już wpadli w szał wyborczy. A co to za kandydat? 15:45, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarmelMarmel

2 0

Nareszcie odpowiedni kandydat, komuchom wraca rozum. Czy na długo? 15:49, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolerobole

0 1

A czym On się różni od pisuardesa ?. 17:21, 19.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KomuchKomuch

2 0

Ale koszulkę ma w kolorze partyjnym - czerwonym, a nie niebieskim. 13:39, 22.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KorbaKorba

0 0

Nareszcie ktoś młody w tym czerwonym zaścianku 00:09, 28.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone