Zamknij
REKLAMA

Gdynia ma kolejny żłobek samorządowy

00:00, 06.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Czesław Mikołajew

Koniczynka – taką nazwę wybrali gdynianie dla nowego żłobka w facebookowym plebiscycie. Dzisiaj oficjalnie zainaugurowano jego działalność. Dzieci po raz pierwszy skorzystają z opieki w najbliższy poniedziałek, czeka na nie 80 miejsc. 

"Koniczynka" to druga, po przedszkolu, inwestycja otwierana w Przystani Morskiej stworzonej w dawnym budynku Zespołu Szkół Ekologicznych. Działalność żłobka rozpoczęto dzisiaj symbolicznym przecięciem wstęgi i odsłonięciem tablicy. 

- Musimy dbać o to, żeby młodzi rodzice mieli możliwość zapewnienia odpowiedniej opieki dla swoich dzieci i to jest właśnie takie miejsce. Prace adaptacyjne budynku wykonane są naprawdę imponująco, przede wszystkim bardzo funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, odpowiednio dobrane kolory, zabawki. Myślę, że wszystkie dzieci będą czuły się tu wspaniale -

mówił podczas otwarcia Wojciech Szczurek prezydent Gdyni.

Żłobek podzielony jest na trzy grupy, każda ma do dyspozycji przestronną, urządzoną w pastelowych barwach salę zabaw i sypialnię. Poszczególne grupy mają "łąkowe" nazwy. Najmłodsza, Dmuchawce, do której uczęszczać będzie 26 dzieci w wieku od roku do roku i pięciu miesięcy. Kolejna, Stokrotki liczyć będzie także 26 maluchów, ale starszych, bo w wieku od półtora roku do 2 lat. I ostatnia Bratki to 28 prawdziwych „starszaków”, które skończyły dwa lata i miesiąc, a nie mają jeszcze lat trzech. Każdą grupą opiekować się będą trzy starsze opiekunki oraz jedna młodsza.

- Dzieci będą edukowane wg autorskich programów dydaktycznych, w szczególności dzieci z najstarszej grupy, które przygotowywać będziemy do przedszkola. Naszym celem jest także wprowadzenie zajęć rytmicznych w każdej grupie wiekowej - mówi Agnieszka Welfle-Pobłocka, dyrektor żłobka Koniczynka. 

W placówce poza salami zabaw i sypialniami, znajduje się także gabinet pielęgniarki, łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, szatnia i wózkarnia. Jest również zaplecze kuchenne i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo pomocy dydaktycznych i zabawek dostosowanych do wieku, w tym sporo ekologicznych, wykonanych z drewna. W każdej sali zabaw znajduje się też telewizor z odtwarzaczem DVD, dostępny jest internet. Koniczynka ma również własny plac zabaw wyposażony w atestowane sprzęty - m.in. specjalnie zamykaną piaskownicę. 

- Obiekt po Zespole Szkół Ekologicznych przystosowaliśmy do zupełnie nowej funkcji. Przystań Morska to coś w rodzaju domu sąsiedzkiego, miejsce, w którym mamy realizować różne zadania dedykowane mieszkańcom. Już spotykaliśmy się przy okazji otwarcia przedszkola, które znajduje się piętro wyżej, dziś żłobek, za chwilę będziemy mówić o przychodni, części sportowej imediatece, a w przyszłości o części dedykowanej seniorom- mówi Bartosz Bartoszewicz wiceprezydent Gdyni.

Źródło: UM Gdyni

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone