Zamknij
REKLAMA

Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę

21:47, 02.11.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Marek Grzybowski

Z inicjatywy Kpt Wiesława Piotrzkowskiego, dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i księdza Edwarda Pracza, duszpasterza ludzi morza, kwiaty „TYM, KTÓRZY ODESZLI NA WIECZNĄ WACHTĘ” składają w wodach Zatoki Gdańskiej  przedstawiciele administracji morskiej, organizacji reprezentujących kapitanów, mechaników, żeglarzy, Marynarki Wojennej RP,   Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  oraz Polskiego Towarzystwa Nautologicznego i Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego.

Polscy marynarze i rybacy, żeglarze i pracownicy stoczni i portów od chwili odzyskania przez Polskę niepodległości pływają po morzach i oceanach zmagając się z siłami natury i przeciwnościami losu. W czasie wojny i w czasie pokoju ludzie morza i ich rodziny muszą liczyć się, że rozpoczęta wachta nie zakończy się za 4 godziny.

Mimo coraz lepiej wyposażonych statków, okrętów i jachtów, mimo coraz lepszych systemów wykrywania rozbitków i coraz doskonalszego sprzętu ratowniczego, żywioł wygrywa. W skali globalnej tragicznych przypadków jest ułamek procenta. W skali rodziny i przyjaciół jest to zawsze wielka tragedia. Wszystkich, którzy zaginęli pełniąc służbę na morzu, hołd złożyli przedstawiciele wymienionych organizacji.

Pamiętamy o marynarzach z Marynarki Wojennej RP i Straży Granicznej, o oficerach oraz marynarzach i rybakach Marynarki Handlowej, o żeglarzach i pracownikach firm, które pracują na platformach i statkach specjalistycznych. 

Wszystkim, którzy nie wrócili z wachty – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

 

Wynik wyborówZagłosuj, aby zobaczyć wyniki

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone