Zamknij
REKLAMA

Finały Games Clash Masters 2018

20:42, 08.10.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Games Clash Masters/Kamil Nowakowski

Finały Games Clash Masters 2018 dobiegły końca. Nowy projekt esportowy w Polsce, ogłoszony w maju na stadionie PGE Narodowym przez firmę Murator EXPO, trwał do 30 września, kończąc się widowiskowym finałem w hali Gdynia Arena. Miasto Gdynia − otwarte na nowe inicjatywy − zostało partnerem strategicznym Games Clash Masters.

Pula turnieju wyniosła aż 100.000 dolarów a wydarzenie wpisało Gdynię na mapę międzynarodowego esportu. 

DRUŻYNY

W finałowym starciu w niedzielę zmierzyła się polska drużyna Team Kinguin oraz duński zespół Heroic. Mimo zaciętej walki i wsparcia kibiców, to duński zespół wzniósł puchar i zdobył główną część puli nagród - 50.000 dolarów.

Do Gdyni, walczyć o puchar i nagrody pieniężne, przyjechało osiem czołowych polskich i zagranicznych drużyn gry Counter-Strike: Global Offensive. Team Kinguin, AGO Esports oraz x-kom team zagwarantowały sobie miejsce wygrywając Turnieje Eliminacyjne. Tuż przed samym wydarzeniem, czwartą reprezentacją Polski została drużyna PACT, która wywalczyła zaproszenie w dodatkowym pojedynku.

Zza granicy nad polskie morze przyleciała duńska drużyna Heroic, szwedzkie Red Reserve, niemiecko-duńskie Sprout oraz Fragsters z Danii. Games Clash Masters był jedną z niewielu okazji, gdzie polscy zawodnicy mogli zagrać dla publiczności w kraju, a ta odwdzięczyła się gorącym dopingiem za najwyższe esportowe emocje.

W finałowym starciu w niedzielę zmierzyła się polska drużyna Team Kinguin oraz duński zespół Heroic. Mimo zaciętej walki i wsparcia kibiców, to duński zespół wzniósł puchar i zdobył główną część puli nagród - 50.000 dolarów. 

Gdynia Arena

od 28 do 30 września stała się esportową stolicą Polski. W centrum hali stanęła efektowna scena 360 stopni. Przez trzy dni, w widowiskowych zmaganiach CS:GO brali udział profesjonalni gracze, wspierani dopingiem wiernych kibiców oraz tych, którzy pierwszy raz mieli styczność z esportem. W ciągu trzech dni wydarzenie odwiedziło 9 458 uczestników. Czarno-złota arena z rozbudowanymi efektami świetlnymi, idealnie podkreślającymi kluczowe momenty rozgrywek, miała też atrakcyjną oprawę muzyczną i fachową obsadę merytoryczną.

W przerwach między meczami grał DJ Wojciech “Naraska” Naras. Wszyscy kibice mogli spotkać się z zawodnikami turnieju w strefie autografowej, a w kuluarach obiektu czekały rozbudowane stanowiska gamingowe. W strefie Fortnite, z youtuberami i streamerami, odbywały się konkursy o licencjonowane gadżety, było też stanowisko TotalBet z grą CS:GO, stoisko firmy Teetres produkującej profesjonalną odzież dla graczy oraz kilka punktów z lubianymi gadżetami. W punkcie Fundacji DKMS każdy pełnoletni uczestnik mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w ramach akcji #pomagrajmy, którą od początku wspiera Games Clash Masters. Nie zabrakło stoiska Miasta Gdynia, partnera strategicznego wydarzenia, oraz punktu promocyjnego Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni. Na zewnątrz na uczestników czekały foodtracki oraz strefa grill.

Fot. Games Clash Masters / Kamil Nowakowski

Jakub Janaszek

[ALERT]1539026015207[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone