Zamknij
REKLAMA

Powstaje nowy budynek Komisariatu Policji w Gdyni-Witominie

21:56, 24.05.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. mswia.gov.pl

- Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział minister Joachim Brudziński w Gdyni. Szef MSWiA wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komisariatu Policji w Gdyni-Witominie.

Aktualnie Komisariat Policji w Gdyni-Witominie funkcjonuje w użyczonych od Zarządu Miasta Gdynia pomieszczeniach, zajmujących część parteru mieszkalnego budynku wielorodzinnego. Komisariat obsługuje rejon o powierzchni 34 km2 z 29 tys. mieszkańców. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się części Gdyni. Obecnie na komisariacie służbę pełni ponad 60 funkcjonariuszy. Policjanci dysponują 8 radiowozami.

W ramach inwestycji, która rozpoczęła się w marcu tego roku przy ulicy Staniszewskiego, trwa budowa kompleksu obiektów dla Komisariatu Policji Gdynia-Witomino. Zakończenie budowy planowane jest w połowie 2019 r. – Ta inwestycja jest najlepszym dowodem na to, że Program Modernizacji Służb Mundurowych rzeczywiście jest realizowany – podkreślił minister Joachim Brudziński.

Szef MSWiA oraz inni zaproszenie goście m.in. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, wojewoda Dariusz Drelich, nadinspektor Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji i Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, podpisali akt erekcyjny pod budowę komisariatu. Następnie akt został wmurowany w fundamenty powstającego budynku, a arcybiskup Sławoj Leszek Głódź poświęcił całą budowę. Na uroczystości obecna była również załoga Komisariatu Policji w Gdyni-Witominie, która już za rok przeprowadzi się do nowego budynku.

Całkowita kwota inwestycji to około 10 mln zł, w zdecydowanej większości pochodząca właśnie z Programu Modernizacji. - Na jednym nie można oszczędzać - nie można oszczędzać na bezpieczeństwie – zaznaczył minister. Podkreślił, że budowa nowoczesnej siedziby dla komisariatu przyczyni się do podniesienia standardu pracy policjantów oraz zdecydowanej poprawy warunków obsługi obywateli.

W ramach opracowanego w MSWiA Programu Modernizacji Służb Mundurowych, Policja w latach 2017-2020 otrzyma niemal 6 miliardów zł. Program opiera się na trzech filarach: wymiana i modernizacja sprzętu, inwestycje infrastrukturalne oraz wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych służb.

Źródło: mswia.gov.pl

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone