Zamknij
REKLAMA

Jarosław Kaczyński: To jest ostatni marsz. Zwyciężyliśmy!

22:43, 10.04.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
pis.org.pl

– W życiu rzadko się zdarza, by jakieś cele można było zrealizować w 100 procentach. Myśmy osiągnęli tak wysoki procent, że mogę spokojnie powiedzieć: zwyciężyliśmy! – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. – To 96. marsz - tyle marszów, ile ofiar katastrofy smoleńskiej. To jest ostatni marsz. (…) Kończymy, ale przede wszystkim dlatego, że doszliśmy do celu. Niedaleko stąd, w pięknym miejscu na placu Piłsudskiego, odsłonięto pomnik – dodał Kaczyński, zapowiadając, że teraz marsze będą się odbywały raz do roku.

Jarosław Kaczyński podczas przemówienia przed Pałacem Prezydenckim podkreślił, że wtorkowy marsz jest symboliczny, bo odbyło się tyle miesięcznic, ile było ofiar katastrofy smoleńskiej. – I to jest pierwsza przesłanka, choć niedecydująca, dla której mogę dzisiaj powiedzieć, że jeśli chodzi o te marsze, które są, były - już dziś użyję czasu przeszłego - organizowane, co miesiąc, to jest to marsz ostatni – powiedział prezes PiS. – Kończymy, ale przede wszystkim, dlatego - i to jest ta przesłanka główna - że doszliśmy do celu. Niedaleko stąd, w pięknym miejscu na placu Piłsudskiego, odsłonięto pomnik – dodał.

Prezes PiS powiedział, że 10 kwietnia 2018 r. miał być także odsłonięty pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednak, jak mówił, ze względów technicznych nie było to możliwe. – Będzie odsłonięty, jak wszystko na to wskazuje, 10 listopada – stwierdził Kaczyński.

Marsze tylko co roku

Były premier powiedział, że raporty komisji smoleńskiej, które mają być opublikowane we środę, mają charakter wstępny i nieostateczny. – Jeszcze przed nami badania w Stanach Zjednoczonych zeskanowanego samolotu, takiego samego, jaki się rozbił pod Smoleńskiem. Mamy jeszcze przed sobą to wszystko, co będą czynili wybitni, najwybitniejsi w skali światowej specjaliści od katastrof lotniczych, którzy zostali zatrudnieni przez prokuraturę. I dopiero wtedy, kiedy już to wszystko będzie gotowe, to będziemy mogli sobie powiedzieć na 100 proc., jak było, bo dziś wiele spraw jest jeszcze nie wyjaśnionych – mówił Kaczyński, wskazując, że „część spraw już została wyjaśniona, a droga do wyjaśnienia innych jest otwarta”. Jarosław Kaczyński podkreślił, że miesięcznice spełniły swoją rolę. – W życiu społecznym rzadko się zdarza, by jakieś cele można było zrealizować w 100 procentach. Myśmy osiągnęli tak wysoki procent, że mogę spokojnie powiedzieć: zwyciężyliśmy! – podkreślił. – Warto było, przysłużyliśmy się Ojczyźnie, godności Polski i Polaków – dodał. 

Prezes PiS przyznał, że choć miesięcznice się skończą, to jednak dalej będą składane wieńce pod pomnikami i będą odbywać się poranne i wieczorne msze. – Sądzę, że co rok będziemy maszerować w kolejne rocznice. Marsze więc będą, ale tylko raz na rok – zapowiedział.

źródło: TVP INFO

[ALERT]1523394498172[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone