Zamknij
REKLAMA

Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii

22:26, 10.04.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Lechosław Dzierżak

W Gdyni przebywa oficjalna delegacja z regionu Środkowej Frankonii. Na jej czele stoi Richard Bartschem – przewodniczący Okręgu Środkowej Frankonii. Towarzyszą mu m.in. przedstawiciele władz regionu oraz instytucji działających w obszarze opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, administracji, kultury i edukacji. 
 
Głównym tematem spotkania jest szeroko pojęta integracja społeczna, sytuacja osób niepełnosprawnych i nowa gdyńska inicjatywa dotycząca walki z fonoholizmem, doskonale odzwierciedlająca innowacyjność naszego miasta. Podczas pobytu w Gdyni delegaci spotkali się z wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gdyni – Beatą Szadziul, pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnościami – Beatą Wachowiak-Zwarą oraz wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Katarzyną Stec.
 
- Jest to współpraca dwustronna. Zarówno my chętnie czerpiemy pomysły z doświadczenia przedstawicieli ze Środkowej Frankonii, jak i dzielimy się naszymi pomysłami, które na co dzień przydają się gdynianom i pomagają niepełnosprawnym i starszym w różnych dziedzinach– mówi Beata Szadziul, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. Rodziny.

 Lechosław Dzierżak/UM Gfyni

[ALERT]1523392368197[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone