Zamknij
REKLAMA

Kwiaty i czekolada. Gdynia świętuje

21:52, 10.02.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Czesław Mikołajew

Gdynianie świętują urodziny swojego miasta. Przy płycie pomnika Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki uroczyście złożono kwiaty, a przed InfoBoksem wzniesiono toast gorącą czekoladą. To tylko część wydarzeń zorganizowanych z okazji 92. urodzin Gdyni. 
 
- Co roku spotykamy się w tym miejscu aby obchodzić urodziny naszego miasta. 92 lata temu Rada Ministrów postanowiła wynieść gminę wiejską Gdynia do godności miasta i przypuścić do wszelkich praw miastu przysługującym – mówiła przy płycie pomnika Marynarza Polskiego Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Przytoczyła skróconą historię naszego miasta oraz przypomniała jak ważną rolę w jego powstawaniu mieli Eugeniusz Kwiatkowski, Tadeusz Wenda i Franciszek Sokół. - Bądźmy kontynuatorami myśli tych trzech ojców naszego miasta. Dbajmy o to aby to nasze miasto zgodnie z ich wyobrażeniami dalej się rozwijało - podkreśliła. 

Przy InfoBoksie gdynianie uroczyście wznieśli toast gorącą czekoladą. Wydarzenie odbyło się już po raz czternasty i jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. 
 
- Ogromnie nas cieszy, że kolejny rok mogliśmy 10 lutego spędzić wspólnie z mieszkańcami Gdyni wznosząc słodki toast za nasze miasto. Mroźna, ale na szczęście słoneczna aura, sprawiła że bardzo szybko rozdaliśmy ponad 700 porcji czekolady. Bardzo nas cieszy obecność całych rodzin i osób, które są z nami rokrocznie. Wspólne świętowanie w dość innowacyjnej formie to wspaniały przykład aktywności obywatelskiej – mówi Marek Radyko, wiceprezes stowarzyszenia In gremio.
 
Po wspólnym toaście w którym wzięli udział reprezentacji różnych pokoleń zrobiono wspólne zdjęcie grupowe gdynian.

Lechosław Dzierżak/UM Gdyni

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018