Zamknij
REKLAMA

Marek Biernacki poza burtą Platformy

17:44, 11.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
marekbiernacki.pl

Podobny los spotkał również Joannę Fabisiak i Jacka Tomczaka Taka była decyzja zarządu Platformy Obywatelskiej po tym, jak tych troje zagłosowało przeciw skierowaniu projektu "Ratujmy Kobiety" do dalszych prac sejmowych.

Jest mi przykro, ale tutaj trzeba reagować w zdecydowany sposób, bo mieliśmy dyscyplinę i niestety troje posłów głosowało inaczej - głosowało za projektem radykalnie zaostrzającym ustawę antyaborcyjną. Nie można tego zaakceptować, stąd decyzja, jednogłośna decyzja zarządu

wyjaśnił Schetyna

W Platformie nigdy dotąd nie było dyscypliny w głosowaniach światopoglądowych. Tym razem było inaczej, a ja głosowałem zgodnie ze swoim sumieniem. 

powiedział poseł Biernacki

Marek Biernacki to jeden z bardziej znaczących polityków Platformy. Zasłynął tym, że na początku lat 90 był likwidatorem majątku PZPR w Gdańsku. W rządzie Jerzego Buzka był szefem MSWiA, w gabinecie Donalda Tuska — ministrem sprawiedliwości, zaś u Ewy Kopacz — koordynatorem służb specjalnych. Poseł na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji.

Ponadto zarząd PO skierował wniosek do władz klubu o ukaranie siedemnastu posłów, którzy nie uczestniczyli w środowym głosowaniu ws. projektu "Ratujmy Kobiety 2017", liberalizującego prawo aborcyjne oraz dwudziestu posłów, którzy nie brali udziału w głosowaniu (usunęli swoje karty z czytnika głosowań) ws. projektu Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję, zaostrzającego przepisy aborcyjne.

Nieoficjalnie mówi się o jakichś karach finansowych. Czy powstanie w PO taryfikator kar za poglądy niezgodne z linią partii?

SLD miało przynajmniej ten komfort, że z honorem wyprowadziło swój sztandar. A co wyprowadzi Platforma? Bo koniec bliski.

Może ktoś ma pomysł, jak ma wyglądać ostateczny koniec partii aferałów i smakoszy ośmiorniczek? 

Gdyby wybory odbywałyby się dzisiaj, to zagłosuję na:Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

REKLAMA

Komentarze (2)

Weteran Weteran

1 0

Współczuje tym ludziom ,ze decydują się za tak? prace jak polityka ,to musi być wykańczające 15:57, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarineroMarinero

1 0

Kiedyś było regułą, że jak statek tonął, to za burtę wywalano wszystko co było możliwe celem odlichtowania łajby, no i padło na Antka. Niebezpiecznie być w polityce i mieć na imię Antoni. 19:16, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone