Zamknij
REKLAMA

8 czerwca. Światowy Dzień Oceanów.

20:54, 06.06.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Oceany i ich mieszkańcy potrzebują naszej pomocy. Z powodu zbyt intensywnych połowów blisko 90% światowych stad ryb jest przełowionych, nadmiernie eksploatowanych lub zagrożonych. W morzach i oceanach jest coraz mniej ryb, w odróżnieniu do odpadów z plastiku, których ciągle przybywa. Dlatego organizacja pozarządowa MSC z okazji Światowego Dnia Oceanów wspólnie z partnerami zaprasza na specjalne wydarzenia edukacyjne w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Helu. W czasie ich trwania każda z odwiedzających osób mogła zostać ambasadorem akcji i zrobić sobie zdjęcie w wyjątkowym monidle.

W najbliższy weekend 8-10 czerwca organizacja MSC zaprasza wszystkich mieszkańców i odwiedzających Trójmiasto oraz Hel do wspólnych rodzinnych obchodów Światowego Dnia Oceanów. W ramach akcji w Stacji Morskiej w Helu (fokarium) oraz w Akwarium w Gdyni, staną specjalne wystawy edukacyjne. Wystawa to przepiękne zdjęcia oceanów i ich mieszkańców wraz z ciekawostkami na ich temat. W Gdyni na odwiedzających czekać będzie także specjalne monidło, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzięki temu każdy będzie mógł zostać ambasadorem akcji, pomagając w ten sposób chronić morza i oceany. Wystarczy udostępnić zdjęcie na swoim profilu na Facebooku i/lub Instagramie z odpowiednimi hasztagami: #ChrońMorzaiOceany #WybierajMSC #ŚwiatowyDzieńOceanów. Na najmłodszych czekać będą dodatkowo ulotki w kształcie rybek z grami dla dzieci.

Wystawy w gdyńskim Akwarium należy szukać na trzecim piętrze, na początku trasy zwiedzania, a monidła w sali Amazonia. Wystawę MSC w Akwarium będzie można zobaczyć do 30 czerwca. W Stacji Morskiej wystawę znajdziecie na ulicy Plażowej, obok Rybaczówki i Nowego Budynku Instytutu Morskiego. Tam wystawę MSC można oglądać aż do 15 sierpnia.

Poza Gdynią i Helem, wystawę MSC będzie można zobaczyć od 8 czerwca także w ogrodach zoologicznych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu oraz we wrocławskim Hydropolis. Więcej informacji na temat obchodów Światowego Dnia Oceanów można znaleźć na stronie www.msc.org/pl/swiatowy-dzien-oceanow


Gosia Kosowska
W imieniu organizacji MSC Polska

[ALERT]1528311504156[/ALERT]


 

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone