Zamknij
REKLAMA

Straż Miejska testuje elektryczny samochód

23:13, 08.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Magdalena Czernek

Od dziś gdyński EkoPatrol może pochwalić się nowym ekologicznym narzędziem pracy. To elektryczny samochód Renault ZOE, nagroda którą miasto zostało wyróżnione w kategorii „zrównoważona mobilność” w zeszłorocznej edycji konkursu Eco-Miasto. Wiceprezydenci Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała i Bartosz Bartoszewicz oficjalnie przekazali go strażnikom.
 
- Bardzo fajny samochód, wrażenia z jazdy są rewelacyjne. To automat, a od tradycyjnego auta różni się tym, że podczas jazdy w ogóle nie słychać pracy silnika. Samochód posłuży mam do promocji ekologii w Gdyni, podczas działań i akcji proekologicznych - mówi Leonard Wawrzyniak z EkoPatrolu Straży Miejskiej w Gdyni. 
 
Gdyńscy strażnicy będą jeździć tym autem na pokazy edukacyjne dla mieszkańców z odgórnej metody palenia w piecu, festyny, na zajęcia z ekologii, które prowadzą w szkołach, ale także na kontrole dotyczące palenia odpadów w domowych piecach oraz na dokarmianie ptaków. Pierwsza szansa na zobaczenie tego samochodu będzie już w najbliższy weekend. W sobotę, 13 stycznia, strażnicy pojadą nim na pokaz odgórnej metody rozpalania w piecu, który odbędzie się na Pogórzu, przy ul. Cechowej. Natomiast w niedzielę, 14 stycznia, będzie częścią pokazu przed Teatrem Miejskim w Gdyni w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ramach współpracy w firmą Greenway na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zainstalowana kolejna ogólnie dostępna stacja ładowania samochodów elektrycznych.  

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone