Zamknij
REKLAMA

Rodzinny Piknik Żeglarski

16:27, 06.06.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Program edukacyjny „Gdynia na fali” dotarł do portu i po raz kolejny pomyślnie zakończył swój rejs. Wzięło w nim udział prawie 2000 uczniów i przedszkolaków. Jego zwieńczeniem będzie siedmiogodzinny Rodzinny Piknik Żeglarski skierowany do wszystkich mieszkańców miasta. 10 czerwca w Marinie Gdynia atrakcji na pewno nie zabraknie. W programie imprezy m. in.: rejsy po Zatoce Gdańskiej, zwiedzanie słynnego Copernicusa, malowanie żagli oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wstęp bezpłatny.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

W programie wzięło udział prawie 2000 dzieci. „Gdynia na fali - edukacja żeglarska” przyciągnęła do Mariny Gdynia 1500 dzieci z 13 szkół podstawowych oraz 12 przedszkoli. Natomiast do projektu „Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą” przystąpiło 370 dzieci z 16 szkół podstawowych.

–– Kolejna edycja programu okazała się wielkim sukcesem - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Młodzi ludzie chętnie uczestniczyli w zajęciach organizowanych zarówno w szkołach jak i na terenie mariny. Jako że dziecięca ciekawość nie zna granic, z niektórymi pytaniami problem mieli nawet doświadczeni żeglarze, ale mogę zapewnić, że każdy z uczestników otrzymał wyczerpującą odpowiedź  – dodaje.

Okazją do podsumowania „Gdynia na fali” będzie Rodzinny Piknik Żeglarski, który już 10 czerwca odbędzie się przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie, a na chętnych czekają m.in. darmowe rejsy po Zatoce Gdańskiej, bezpłatne lekcje żeglarstwa, symulator łódki żaglowej dla dzieci, a także zwiedzanie od wewnątrz jachtów żaglowych, w tym słynnego Copernicusa, który niedługo weźmie udział w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race.

 

Informacja prasowa: Gdyńskie Centrum Sportu

[ALERT]1528295275315[/ALERT]

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone