Zamknij
REKLAMA

Facebook przyznał, że hakerzy wykradli dane... 29 milionów użytkowników!

21:05, 12.10.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Dwa tygodnie temu ujawniono, że największy portal społecznościowy Facebook padł ofiarą ataku hakerskiego. Władze giganta poinformowały dziś, że hakerzy uzyskali dostęp do danych aż... 29 milionów jego użytkowników. Pozyskali nie tylko imiona i nazwiska, ale i adresy i numery telefonów.

Dokładna liczba użytkowników, których dane dostały się w ręce hakerów, nie była przedtem znana. Facebook podawał, że w grę mogło wchodzić nawet 50 milionów profili użytkowników, i przyznał, że nie wie, czy dane zostały wykorzystane w celach przestępczych.

Obecnie Facebook ujawnił, że hakerzy uzyskali dostęp do imion i nazwisk, adresów e-mailowych i numerów telefonów 29 milionów użytkowników.

W przypadku 14 milionów użytkowników było to jeszcze więcej danych, takich jak data urodzenia, miejsce zamieszkania, historia wyszukiwań w internecie.

Facebook zapowiedział poinformowanie użytkowników o tym, że ich profile padły ofiarą hakerów. Portal poinformował również, że FBI, które prowadzi śledztwo w tej sprawie, zwróciło się do niego o powstrzymanie się od publicznych rozważań, kto mógł stać za tym hakerskim atakiem.

[ALERT]1539371145255[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone