Zamknij
REKLAMA

Nie daj się naciągnąć na ukryte koszty. Oni są w stanie Ci pomóc

21:46, 22.02.2018 | M.Z
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej pomagają konsumentom z walce z firmami, które stosują tzw. "kruczki prawne". Chodzi m.in. o koszty przekraczające warunki umowy, dodatkowo płatne usługi,  na które nie wyrażało się zgody, bądź negatywnie rozpatrzone reklamacje.

Coraz częściej w całym kraju słychać o takich przypadkach. Usługodawcy nie wywiązują się z zawartej umowy lub, bazując na nieświadomości klienta, próbują obciążyć klienta opłatą za dodatkowe usługi. Jedna z takich sytuacji spotkała panią Beatę.

Mieszkance Gdyni została naliczona tajemnicza faktura za dodatkowe usługi elektroniczne, które nie były uwzględnione w umowie i z których nie korzystała. Pracownik oddziału, zdziwiony zaistniałą sytuacją, nie potrafił wyjaśnić skąd wzięły się wymienione na rachunku usługi. Jedynie co mógł zaproponować, to przesłanie reklamacji do centrali firmy. 

- W przeciągu pięciu dni roboczych otrzymałam odpowiedź, z której jednoznacznie wynikało, że reklamacja jest niezasadna, a wszelkie koszty muszę jak najszybciej opłacić. Oburzyłam się, tym bardziej, że jestem związana z tą firmą wiele lat, więc postanowiłam zadzwonić na infolinię sieci. Po kilkunastominutowym oczekiwaniu, konsultant w końcu odebrał telefon, a w końcu stwierdził, że nie jest w stanie mi pomóc i najlepiej, abym jak najszybciej zapłaciła ten rachunek. Byłam zrezygnowana i bezsilna, czułam się jakbym walczyła z wiatrakami, ale nie mogłam przecież zapłacić za usługi, z których nie korzystałam, a co najważniejsze, nawet o nich nie wiedziałam - opowiada nasza Czytelniczka.

Z pomocą pani Beacie przyszedł radca prawny z Trójmiasta, który skierował gdyniankę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Kobieta napisała pismo, w którym przedstawiła szczegóły swojej sytuacji. Interwencja została błyskawicznie podjęta i niedługo później sprawę przejęli specjaliści z UOKiK.

- Z niecierpliwością oczekiwałam na finał całej tej sytuacji. Poczułam wielką ulgę, kiedy dostałam odpowiedź o anulowaniu kosztów za domniemane usługi elektroniczne. Nie wiem jak ta sprawa by się potoczyła, gdyby nie pomoc UOKIK - mówi pani Beata.

Aby skontaktować się z UOKiK i UKE najlepiej odwiedzić strony internetowe obu instytucji, gdzie można znaleźć więcej informacji o oferowanej pomocy i dane kontaktowe: https://www.uokik.gov.pl i https://www.uke.gov.pl/

 

Monika Zając

 

[ZT]1269[/ZT]

[ALERT]1519335293517[/ALERT]

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018