Zamknij
REKLAMA

Rosyjska internetowa bomba atomowa

20:48, 13.02.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Rosyjska Agencja Prasowa Interfax, podała, że w ciągu ostatnich dni aresztowano kilkunastu naukowców, którzy wykorzystywali superkomputer w ośrodku badań nuklearnych do kopania bitcoinów!

Nie trzeba już szalonego generała i rozwiniętej wyobraźni Kubricka, wystarczy nieodpowiedzialny i co tu dużo mówić głupi pracownik.

- Szokujące jest to, że mamy tu do czynienia z naukowcami – mówi Łukasz Nowatkowski z firmy G DATA Software – powinny to być osoby przynajmniej częściowo przeszkolone z zakresie cyberbezpieczeństwa. Programy do kopania bitcoinów są wymarzonym zaproszeniem dla hakerów.

To prawda. Niedawno świat obiegła informacja o tym, co może zrobić haker z naszym komputerem jeśli będziemy próbowali kopać bitcoiny.

Naukowcy zostali złapani na gorącym uczynku próbując podłączyć superkomputer Federalnego Centrum Nuklearnego do sieci i rozpocząć kopanie bitcoinów.

- Superkomputer na pewno ułatwiłby kopanie bitcoinów – mówi Nowatkowski – lecz to koniec żartów. Takie działanie mogło doprowadzić do tragicznych skutków. Poczynając do wykradzenia danych o badaniach, po manipulację systemami odpowiedzianymi za pracę reaktorów. Nie mogę w to uwierzyć.

Jest to chyba najbardziej drastyczny przykład głupoty pracowników, z jakim mieliśmy do czynienia. Znów jak mantra powraca temat szkolenia

pracowników i uczulenia opinii publicznej na to, co, kiedy i jak robimy w sieci.

 

Marcin Januszkiewicz

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018