Zamknij

Sopot: Automaty na elektrośmieci

13:26, 04.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Fotobank.PL/UMS

Sopocianie z dużym zaangażowaniem i sporą skutecznością dbają o środowisko naturalne, m.in. segregując odpady. Dzięki temu w kurorcie mamy jedne z najwyższych w kraju wskaźników segregacji, zdecydowanie przekraczające normy jakie nakłada na nas Unia Europejska. By ułatwić mieszkańcom skuteczną segregację, Sopot kupił 4 urządzenia do gromadzenia małogabarytowych elektroodpadów. Koszt urządzeń to 78 164,04 zł.

Urządzenia te służą do segregacji odpadów takich  jak: żarówki, baterie, płyty CD, telefony komórkowe, ładowarki, telefony komórkowe, kartridże itp. w oddzielnych, oznaczonych komorach.

Specyfikacja techniczna:

Wyprodukowane są z wysokiej jakości stali, pokrytej odporną na zdrapywanie (rysowanie) farbą, laminowane szkło 4+4mm wysokiej odporności i bezpieczeństwa.

Punkt Elektroodpadów  zawiera 7 plastikowych, osobnych tub, każda 33 litry do zbierania 7 różnych małych, domowych odpadów. 

Otwory wrzutowe: wielkością i kształtem dopasowane są do odpowiednich odpadów: żarówka, bateria, płyty CD, kasety VHS, telefony, ładowarki, kartridże, itp.

 

Rozmiary urządzenia nie powinny przekraczać:

szerokość: 1,5 m
wysokość: 2,5 m
głębokość 40 cm
waga: 150 kg.

Miejsca ustawienia:

23 Marca 77c przy siedzibie spółdzielni
Mickiewicza 48-50 przy garażach
Mazowiecka 22  parking przy pawilonie handlowym
Kolberga  przy sklepie Merkus

 

„W mieście konsekwentnie dbamy o środowisko, a Sopocianie od wielu lat segregują odpady. Nowe punkty mają mieszkańcom to ułatwić oraz zachęcić tych, którzy dotychczas nie segregowali elektroodpadów, a zwłaszcza baterii. Często nie mamy czasu aby z pojedynczą żarówką czy baterią udać się do Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Sopocie przy Al.  Niepodległości 723. Z braku czasu trafiają one do odpadów zmieszanych. Z myślą o tych mieszkańcach zainwestowaliśmy w nowoczesne, automaty do zbieranie tego typu śmieci. W roku chcemy dostawić kolejne punkty zbierania elektroodpadów”

– informuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

sopot.pl

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone