Zamknij

Całodobowa opieka wytchnieniowa w Sopocie

20:12, 07.10.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Dwuosobowy pokój z łazienką. Fot. Fotobank.PL.UMS

W sopockim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mickiewicza 49, uruchomiona została całodobowa opieka wytchnieniowa. By sprostać potrzebom przygotowany został dwuosobowy pokój z łazienką. Pomieszczenia są kompleksowo wyposażone i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opieka wytchnieniowa polega na zapewnieniu opieki niepełnosprawnemu dziecku lub osobie dorosłej, na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe, konieczność załatwienia codziennych spraw lub po prostu potrzebę odpoczynku. W czasie, gdy opiekun ma chwilę wytchnienia, podopiecznym zajmują się profesjonaliści: opiekunka, pielęgniarka, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy i pracownicy socjalni. Opieka wytchnieniowa sprawowana jest przez określony czas. Miejsca przydziela sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W Sopocie, oprócz uruchamianej w DPS-ie opieki całodobowej, jest też możliwość opieki dziennej. Działa na podobnych zasadach i sprawowana jest w Zespole Szkół Specjalnych.

www.sopot.pl/aktualnosc/

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone