Zamknij

Spróbuj sił w Duathlonie lub Maratonie MTB o Puchar Bałtyku

16:34, 20.09.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. mat. prasowe

Już 30 września będziemy mieli okazję po raz kolejny zmierzyć się z trasami w Żukowie i spróbować swoich sił na wyjątkowym przełajowym duathlonie, gdzie najpierw pobiegniemy, potem pojedziemy na rowerze i na koniec znów pobiegniemy, by przekonać się, czy jesteśmy w stanie sprostać tego typu połączeniu dyscyplin.

 

ZAPISZ SIĘ: 

 

Oprócz duathlonu wystartują też sami kolarze w kategoriach mini i mega. Dystanse rozkładają się następująco, duathloniści biegną 8 km, jadą 5 km i znów biegną, tym razem 4 km, kolarze natomiast startują na pętli 25 km na dystansie mini i dwóch pętlach dających łącznie 50 km w mega.

Cała trasa przygotowana jest pod mtb, znajdą się tam zatem drogi leśne, szutrowe i tylko kilka przejazdów asfaltowych. Nie będzie to trasa bardzo wymagająca technicznie, ale trzeba pamiętać, że lasy są pagórkowate i niekiedy błotniste, zwłaszcza jesienią. Wiele osób jednak po części dla błota startuje w zawodach MTB :)

Organizatorem tej imprezy jest Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie wraz z The North Event. Biuro zawodów, miasteczko i rozbudowana strefa zmian powstaną w Parku nad Jeziorkiem.

Na każdego zawodnika czekać będą pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny i szansa na stanięcie na podium i otrzymanie pucharu poświadczającego zajęte miejsce. Dodatkowo najlepsi z open duathlonu mogą spodziewać się również bonów do wykorzystania na odzież marki Brubeck.

Co ważne, nie jest przewidziany żaden limit czasu, co znaczy, że impreza ta skierowana jest nie tylko do wyczynowych zawodników, ale także do każdego, kto chciały spróbować swoich sił w takiej rywalizacji. Wprawdzie sam duathlon jest wymaga już pewnego przygotowania, ale dzięki zróżnicowanym dystansom mtb, nawet początkujący rowerzyści z pewnością dadzą sobie radę i kto wie, może nawet staną na podium?

Duathlon w Żukowie wchodzi w cykl Pucharu Bałtyku, który rozpoczął się 11 sierpnia w Kobylnicy. Pierwsza impreza w tym roku zakończyła się sporym sukcesem, czekamy z niecierpliwością na kolejną!

 

Więcej informacji: www.pucharbaltyku.pl

 

Data i miejsce: 30.09.18, Park nad Jeziorkiem, Żukowo

Program zawodów

09.00-10.35 - zapisy, odbiór pakietów startowych

10.45 - otwarcie strefy zmian Duathlonu

10.45 - otwarcie sektora startowego Duathlonu

11.00 - start MTB MEGA

11.05 - start MTB MINI

11.08 - start Duathlonu

13.30 - dekoracje poszczególnych dystansów

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone