Zamknij

Komornik z obstawą policyjną na kortach w Sopocie!

15:46, 01.08.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
YT/ Piotr Puchalski

Dzisiaj, 31 lipca 2018 roku, przed godz, 10:00, komornik wraz z asystą policji wkroczyli na teren kortów. SKT oraz ich ochrona została usunięta, nie stawiała oporu. Interwencja była wynikiem decyzji sądu o przekazanie hali właścicielowi tj. sopockiemu magistratowi. 

Komunikat Sopot Tenis Klubu

Z radością informujemy, że zakończyła się bezprawna okupacja kortów w Sopocie. Wykonując wyrok sądu, komornik sądowy w asyście Policji wszedł dziś, tj. 31 lipca 2018 r. na teren sopockich kortów tenisowych.  Korty te dzierżawione są od miasta przez Sopot Tenis Klub, a od 10 czerwca br. nielegalnie okupowane przez SKT, klub w upadłości z Siedlec. Akcja odzyskania kortów trwała kilka godzin i odbyła się bez użycia siły, nikt nie został poszkodowany. 

Komornik sądowy wszedł do każdego z bezprawnie zajmowanych obiektów, zabezpieczył je w celu przekazania nam -  Sopot Tenis Klubowi, jako prawowitemu dzierżawcy terenów miejskich. Czynności komornicze nadal trwają.

Mam nadzieję, że po dokonaniu przez stosowne organy państwa niezbędnych działań, oraz sporządzeniu dokumentacji obrazującej skalę zniszczeń i dokonaniu niezbędnych napraw, korty będą nadal pełnić swoją dotychczasową rolę – miejsca sportowej rywalizacji, dobrych emocji i pasji. 

Wiesław Pedrycz, Prezes Sopot Tenis Klubu

W czerwcu 2018 roku SKT wraz z ochroniarzami przejęło korty tenisowe w Sopocie. Ich zdaniem zrobili to legalnie, a decyzja sądu na ich korzyść to jedynie kwestia czasu. SKT oczekiwało również wpisu do ksiąg wieczystych. Innego zdania byli członkowie Sopot Tenis Klub. Spór trwał a kolejne dni nie przynosiły rozwiązania.

[ALERT]1533131051083[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone