Zamknij

Bociany kochają Sopot!

22:54, 30.05.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Grażyna Czajkowska

Bociany przyleciały do nadmorskiego  kurortu  w ostatni weekend. I upatrzyły sobie ogródki i skwery. To akcja  „Kocham Sopot” z okazji Dnia Sopockiej Mamy, na który – razem z wolontariuszami naszej Fundacji zapraszaliśmy 26 maja do gościnnych ogrodów kawiarni „Filiżanka i kubek”, nieopodal Placu Rybaków i  nadmorskiego szlaku  spacerowego. 

60 drewnianych, estetycznych  bocianów pojawiło się na terenie całego Sopotu  również w związku z naszą społeczną akcją pod hasłem „Mieszkamy i rodzimy się w Sopocie”,  upominającą się z jednej strony o prawo najmłodszych sopocian do przyjścia na świat w swoim ukochanym mieście, z drugiej zaś – zapraszającą do wyboru kurortu jako miejsca stałego, a nie tylko sezonowego pobytu.

Sopocianie  nie mogą się wciąż doczekać obiecanej porodówki, mieszkańców  wciąż niestety ubywa, więc warto już dziś przeciwdziałać tej niebezpiecznej tendencji. Oczywiście, bociany to tylko pewien symbol, a nam chodzi o zwrócenie uwagi na realny problem, z którym Sopot musi się w końcu zmierzyć. 

Może czas na poważną  debatę na temat, co zrobić, aby miasto się nie wyludniało w tak zastraszającym tempie?  A jeśli przy okazji mogliśmy, wspólnie z naszymi boćkami, przywołać uśmiech na twarze mieszkańców i sprawić przyjemność sopockim mamom, które odwiedziły nas tłumnie – z wózkami i trochę starszymi pociechami – w ogrodach przyjaznej mamom i dzieciom kawiarni – to tylko się cieszymy.

Teraz czekamy na realne działanie tych, którzy wielokrotnie obiecywali porodówkę.

Grażyna Czajkowska

Prezes Fundacji Rozwoju „Kocham Sopot”, sopocka radna, pomysłodawczyni akcji #mieszkamyirodzimysiewsopocie  

PS. Trochę tylko  szkoda, że szybko kilka  sympatycznych boćków została zniszczonych, kilka innych znikło. Komuś się nie spodobały?

PS.PS. Już przygotowujemy Dzień Sopockiego Taty – na Sopockich Błoniach. Zapraszamy na nasz sopocki piknik w Dzień Ojca – 23 czerwca br. szczegóły wkrótce!

[ZT]1740[/ZT]

[ALERT]1527717084586[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone