Zamknij

Posadzili drzewka z okazji pierwszego dnia wiosny

22:54, 23.03.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
rumia.eu

Jedni witają pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, topiąc marzannę, a inni uczestniczą w proekologicznych inicjatywach. Drugi z wymienionych sposobów pożegnania zimy wybrały przedszkolaki i samorządowcy z Rumi, którzy wspólnie 21 marca, w parku, przy miejskim domu kultury, zasadzili miododajne lipy.

Obaj zastępcy burmistrza Rumi: Piotr Wittbrodt i Marcin Kurkowski, a także przewodniczący miejskiej rady Ariel Sinicki wraz z przedszkolakami, będącymi podopiecznymi trzech publicznych przedszkoli („Bajka„, „Pod Topolą„, „Słoneczna Jedynka„), posadzili symboliczne drzewka. Każda placówka otrzymała własną sadzonkę.

Akcja została zapoczątkowana w 2017 roku i ma na celu promowanie proekologicznych zachowań u mieszkańców Rumi od najmłodszych lat. Inicjatywa wpisuje się również w dotychczasowe działania miasta w zakresie ekologii i edukacji.

– Dzięki tej akcji przedszkolaki będą mogły przyprowadzić tu swoich rodziców czy dziadków i opowiedzieć o swoim udziale w sadzeniu drzewek, którym nawet nadali nazwy. Natomiast w przyszłości, już jako młodzież czy dorośli, z pewnością będą mieć sentyment do tego miejsca – podkreślił Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

Rośliny miododajne, zwane również pszczelarskimi oraz nektarodajnymi, posiadają barwne, wonne, kwitnące długo i obficie kwiaty. Dostarczają one pszczołom surowca do produkcji miodu – nektaru, spadzi i pyłku. Obecność tych roślin jest szczególnie istotna wiosną i w pierwszej połowie lata.

Rumia.eu

[ALERT]1521842060228[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone