Zamknij

W kilku gdańskich szkołach wyłudzono niemal 1,7 mln zł

18:08, 18.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Jak podaje Polsat News: Największe nieprawidłowości stwierdzono w dwóch szkołach podstawowych - nr 9 i 70. Zatrudnianie fikcyjnych pracowników, wyłudzanie pieniędzy, fałszowanie dokumentów na subwencję oświatową - to wyniki kontroli przeprowadzonej przez Biuro Audytu i Kontroli gdańskiego urzędu. 

W Szkole Podstawowej nr 70 miało dość do wyłudzeń i fałszowania dokumentów. Poprzedni dyrektor placówki przez niemal rok miał zatrudniać dwóch pracowników, którzy w szkole faktycznie nie pracowali, pobierali jednak pensje. 

W Szkole Podstawowej nr 9  działającej przy szpitalu kontrole wykazały, że w latach 2012 i 2013 do listy uczniów dopisywano dzieci, które nawet nie były pacjentami szpitala.  W ten sposób zawyżono subwencję oświatową na ponad 1,5 mln zł . a sama dyrektor miała w roku 2013 dopisać sobie ponad 500 nadgodzin, co przyniosło jej dodatkowy roczny dochód w wysokości prawie 20 tys. z. brutto. W procederze miało uczestniczyć nie tylko kierownictwo, ale także większość nauczycielski. Ci najmniej pazerni dopisywali sobie po 2-3 fikcyjne godziny tygodniowo.

Na podstawie: polsatnews.pl/

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (1)

DanzigerDanziger

0 0

Wzięli przykład z PREZYDENTA, jemu wolno, to i im też. Tylko, że oni nie mają takich układów co ON 13:32, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone