Zamknij

Czy w Gdyni jest miejsce na kontrowersje?

20:20, 07.05.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

W czerwcu odbędzie się ważne wydarzenie kulturalne. Wystawę sztuki współczesnej „Body/Sarcum”  autorstwa Karola Formeli będzie można oglądać od 1 do 27 czerwca w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdynia – Wojciecha Szczurka.

Instalacje, jak i prezentowane obiekty artystyczne dotyczą kontrowersyjnego tematu: kultu ciała, jako fałszywego sacrum. Artysta podejmuje próbę zobrazowania tych zjawisk społecznych i prezentuje ich własną wizję, ale pozostawia przy tym przestrzeń do interpretacji dla odbiorcy.

Wystawa, kończąca się finisażem, pozostawi po sobie katalog naukowy,  wydany przez wydawnictwo Bernardinum. Redaktorami są wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – dr Robert Dolewski oraz dr Michał Pszczółkowski.

 

Termin: 1-27 czerwiec 2018/ Gdyńskie Centrum Filmowe/ godzina 18:00


Kurator wystawy: Magda Wosztyl

Organizatorzy: Gdyńskie Centrum Filmowe

Patronat honorowy: Prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek i Urząd Miasta Gdynia

Patronaty medialne: Agencja Rozwoju Gdyni, Trójmiasto.pl, Artefakty, Gazeta Świętojańska.

Promocja: Głos Gdyni, Fajna Sztuka, Akademia Zmysłów, Gdynia Radio,Magazyn Szmer.

Patronaty fotograficzne: Prestige Photo i  Piotr Żagiell Photography.

Redaktorzy katalogu wystawy: dr Michał Pszczółkowski, dr Robert Dolewski.

Autorzy tekstów do katalogu: dr Michał Pszczółkowski, dr Robert Dolewski, Karol Formela, Artur Kawiński, Magda Wosztyl, Anna Włodarska.

Wydawnictwo: Bernardinum.

 

 

Karol Formela

Kulturoznawca, grafik oraz specjalista od spraw reklamy. Ukończył PWSH w Gdyni. Dyplom z rysunku i tytuł magistra sztuki obronił na wydziale pedagogiki ASP w Poznaniu.  Artysta interdyscyplinarny. Zajmuje się zarówno malarstwem, rysunkiem, instalacjami, jak i szeroko pojętą sztuką teatralną. Aktor i współzałożyciel grupy artystycznej Onirycon. Kustosz oraz kurator wystaw w Filharmonii Kaszubskiej. Wszechstronna twórczość Karola Formeli, to wynik szerokiego wachlarza umiejętności i zainteresowań artysty, który skupia się na wielu dziedzinach sztuki, dotykając  jej różnorodnych obszarów. W zakresie sztuki współczesnej ulubionym polem preferencji artysty jest jej intelektualny aspekt i wykorzystuje tu instalacje oraz zróżnicowane obiekty, jako medium wypowiedzi artystycznej. Tematycznie twórczość Karola Formeli oscyluje wokół problemów ugruntowanych w strukturach społecznych. Twórca skupia swoją uwagę na obecnych dylematach socjologicznych, które odgrywają ogromną rolę w procesie kreowania świadomości społecznej. Główną osią rozważań twórczych jest dla artysty  jednostka i jej kształtująca się indywidualna tożsamość w obliczu konformizmu i wpływów społecznych.

https://www.facebook.com/events/1836687623050493/

www.karolformela.dl.pl

[ALERT]1525526472708[/ALERT]

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone