Zamknij

KAZANIE XXI

12:31, 12.02.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Daniel Frymark

Teatr Gdynia Główna zaprasza 24 lutego godz. 19 na gościnny spektakl Chojnickiego Studia Rapsodycznego na KAZANIE XXI Insp. tekstami Leszka Kołakowskiego.Reżyseria: Grzegorz Szlanga Obsada: Błażej Tachasiuk

Wyobraźmy sobie, co by było, gdybyśmy nie grzeszyli? Jak przestrzec przed grzechem biedne owieczki, skoro nawet Słowo Boże nie działa? „A jeśli mówię nieprawdę, niech Bóg nas piorunem razi” – mówi bohater spektaklu. Ksiądz Bernard znalazł sposób jak ostatecznie rozprawić się z grzechem. Jaki? Fenomenalny! Niesamowity! Definitywny! Czas najwyższy znaleźć odpowiedź na ten fundamentalny problem, bo w końcu: „iam enim securis ad radicem arborum posita!” – „przyłożona jest już siekiera do korzenia!”.

Nagrody:

– Nagroda Aktorska na XII Ogólnopolskim Festiwalu w Wejherowie za spektakl „KAZANIE XXI” 2017

– Nagroda za umiejętne prowadzanie dramaturgii i dojrzałą reżyserię na XII Ogólnopolskim Festiwalu w Wejherowie 2017

Informacje o twórcach:

Grzegorz Szlanga – założyciel Chojnickiego Studia Rapsodycznego, reżyser, aktor i instruktor. Do 2004 - aktor Poznańskiego Studia Rapsodycznego w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. W latach 2006-2011 - aktor sopockiego teatru Stajnia Pegaza pod dyrekcją Ewy Ignaczak. Wielokrotnie nagradzany za swoje dokonania reżyserskie i instruktorskie. Ma na swoim koncie przeszło 40 wyreżyserowanych spektakli.

Błażej Tachasiuk – od 2008 roku aktor Chojnickiego Studia Rapsodycznego, absolwent Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego oraz prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Współreżyser spektaklu „Coup d’etat”. W Teatrze Gdynia Główna wyreżyserował spektakl "Von Bingen. Historia Prawdziwa" według tekstu Sandry Szwarc. Z Chojnickim Studiem Rapsodycznym zrealizował wielokrotnie nagradzane spektakle m. in.: "Bóg się rodzi", "Szturm na Chojnice", "Dziecko dla początkujących", "Dzieło Sztuki", "Versus", "Władca Much".

Chojnickie Studio Rapsodyczne zostało założone w 2004 roku. Obecnie działa przy Chojnickim Centrum Kultury w woj. pomorskim, gdzie opiekun i założyciel Studia Grzegorz Szlanga jest instruktorem. Obecnie Studio gra powyżej 50 spektakli rocznie, tworzy własne projekty, organizuje autorskie warsztaty, a także bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Studio ma na koncie sporo nagród - do najważniejszych należy Nagroda Główna na Windowisku 2009 za spektakl "Bon Voyage" oraz Grand Prix w Gorzowie Wlkp; trzykrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Luterek w Wejherowie za spektakl "Lekcja", "Władca Much”, oraz "Bóg się rodzi", cztery nagrody na festiwalu S.O.F.T 2011 w Olsztynie za spektakl "Dzieło Sztuki"; stypendium artystyczne dla Grzegorza Szlangi za najlepszą reżyserię na festiwalu Windowisko 2011 oraz wiele innych.

 

KAZANIE XXI

Insp. tekstami Leszka Kołakowskiego

Reżyseria: Grzegorz Szlanga

Obsada: Błażej Tachasiuk

Chojnickie Studio Rapsodyczne

24 lutego 2018 godz. 19:00

 

Bilety:  30/35 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna


 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018