Zamknij

Przedszkole skrojone na miarę oczekiwań

20:50, 02.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Arleta Bolda-Górna

W Gdyni-Wiczlinie oddano dziś do użytku nowoczesne przedszkole na 150 miejsc. Budynek z 6 oddziałami został zaprojektowany i wybudowany według najnowszych trendów architektonicznych. O tym, jak ma wyglądać wewnątrz, zadecydowali sami rodzice. 


Budynek ma powierzchnię blisko 900 m2. Oprócz 6 sal dydaktycznych znajduje się w nim gabinet do terapii logopedycznej i pedagogicznej, 6 pomieszczeń sanitarnych, w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia na pomoce dydaktyczne, leżaki, szatnie dla dzieci, pomieszczenia kuchenne, administracyjne i socjalne dla pracowników.

- Przede wszystkim duża radość i duża satysfakcja, bo dzisiaj otwieramy obiekt bardzo potrzebny tej nowej, pięknej dzielnicy. Powstaje tutaj coraz więcej mieszkań, dymnika przyrostu ludności powoduje, że miasto musi bardzo szybko i sprawnie odpowiadać na zapotrzebowanie tworzenia takich miejsc. Przedszkole jest pięknie położone, świetnie zaprojektowane, myślę, że to będzie miejsce, do którego każde dziecko będzie każdego poranka przychodziło z radością -

mówi Wojciech Szczurek prezydent Gdyni.

Przedszkole wyposażone jest w atrakcyjny dla maluchów sposób. Na zewnątrz budynku urządzono ogród z kolorowym placem zabaw.

- Przyprowadziliśmy tutaj dzisiaj wnuka. Po jego uśmiechu widać, że bardzo mu się podoba. Duże, ładne i przestrzenne sale, same plusy. Fajnie, że Gdynia się rozwija, że jest coraz więcej takich miejsc dla dzieci - mówi Stanisław Pietrzak, mieszkaniec Gdyni.

gdynia.pl

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone