Zamknij

84. urodziny Dworca Morskiego w Gdyni!

23:32, 09.12.2017 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Ewelina Kamińska

8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centrum na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski. W piątek, 8 grudnia 2017 roku świętowaliśmy 84. urodziny Dworca Morskiego. 

To właśnie z otwartego tego dnia budynku Dworca Morskiego Polacy wyruszali w daleki świat, a przy Nabrzeżu Francuskim cumowały legendarne polskie transatlantyki. W tym roku budynek Dworca Morskiego obchodził 84. urodziny i chociaż metrykalnie to staruszek, dzięki generalnemu remontowi i otwarciu w jego wnętrzach Muzeum Emigracji odzyskał dawny blask i witalność.

Z tej okazji, jak co roku, przygotowaliśmy wyjątkowy projekt artystyczny!

Specjalnie dla Muzeum Emigracji w Gdyni trójmiejski artysta Mariusz Waras stworzył wizualizację artystyczną nawiązującą do historii i tradycji 84-letniego Dworca Morskiego. Oryginalne i nieoczywiste animacje wypełniły wnętrza budynku, na oczach gości ożyła historia polskiej emigracji, a w przestrzeń Dworca wpłynął ogromny okręt.

Z okazji urodzin Dworca Morskiego zaśpiewała Monika Borzym. Monika Borzym zaprezentowała jazzowe aranżacje utworów z repertuaru Joni Mitchel, z płyty „Back to the garden". 

To była muzyczna uczta dla wielbicieli klasycznych jazzowych brzmień wzbogaconych o inspiracje płynące z niemal wszystkich gatunków muzyki poczynając od klasyki, poprzez soul, funk, reggae, rock. 

Artystka współpracuje z czołowymi twórcami współczesnej światowej sceny jazzowej. Zdobyła platynową oraz złotą płytę za albumy „Girl Talk" oraz „My Place". Po koncercie fani mieli okazję na krótką rozmowę z artystką i pamiątkowy autograf. 

Zobacz fotorelację z urodzin Dworca Morskiego w naszej galerii

Do zobaczenia za rok na 85. urodzinach Dworca Morskiego w Gdyni.

Fotografie: Ewelina Kamińska

http://www.polska1.pl/

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone