Zamknij

Monodram o Charliem Chaplinie na festiwalach teatralnych na Litwie i Ukrainie

10:41, 05.10.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. D. Sentkowska

Mateusz Deskiewicz aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, będzie reprezentował Polskę na dwóch międzynarodowych festiwalach teatralnych, gdzie zaprezentuje monodram „Być jak Charlie Chaplin”. 9 października wystąpi na XV International Theatrical Festival of the Monodramas „Maria” w Kijowie, a kilka dni później, 12 października, zaprezentuje się na XIII International Festival of Monoperformances „Atspindys” w Visaginas na Litwie.

    „Być jak Charlie Chaplin” jest aktorską próbą zmierzenia się z legendą kina niemego. Oryginalny scenariusz autorstwa Piotra Wyszomirskiego konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego artysty. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego. Monodram jest wulkanem energii, w którym Mateusz Deskiewicz prezentuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji. Opracowanie muzyczne całości przygotował Artur Guza, a film wideo Łukasz Czerwiński.

    Spektakl swoją premierę miał w grudniu 2014 roku i od tego czasu prezentowany był na różnych festiwalach, konkursach i przeglądach m. in. w Łodzi, Koszalinie, Olsztynie, Rybniku, Toruniu, Lublinie, Warszawie czy na Helu. Wykonawca został doceniony na III Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora SOLO zdobywając Nagrodę Jury oraz Nagrodę Honorową, statuetkę „Strzała Północy” na 3. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty, wyróżnienie na 13. Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie oraz Nagrodę Aktorską na XX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Spektakl był również prezentowany w 2017 roku w Armenii na 15. „Armmono” One Man Show International Festival.

XV International Theatrical Festival of the Monodramas „Maria” odbywa się 4-9 października  w Kijowie.

XIII International Festival of Monoperformances „Atspindys” odbywa się 10-13 października w Visaginas.

Więcej informacji:
http://charlie.pomyslodalnia.pl/

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone