Zamknij

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził X Festiwal NNW!

12:03, 03.10.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. festiwal NNW

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, wracając z uroczystości pogrzebowych Admirała Józefa Unruga, odwiedził Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Pana Prezydenta powitał Arkadiusz Gołębiewski, Dyrektor Festiwalu.

Następnie Andrzej Duda przywitał się ze świadkami historii, naszymi gośćmi, przyjaciółmi Festiwalu: kpt. Marią Mirecką-Loryś, kpt. Jerzym Stawskim, Marią Wittner z Węgier.

Arkadiusz Gołębiewski przedstawił Prezydentowi młodzież ze Stanów Zjednoczonych, którzy przyjechali na Festiwal z Tennessee. Oczywiście nie mogło się obyć bez zrobienia selfie. Amerykanie byli zachwyceni, że spotkało ich coś tak niezwykłego.

Prezydent pozował jeszcze do dziesiątek fotografii, które chcieli zrobić sobie uczestnicy Festiwalu NNW. Na scenie trwał właśnie koncert amerykańsko-meksykańskiego zespołu Chelydra. Muzycy przekazali ze sceny pozdrowienia dla Andrzeja Dudy i zadedykowali mu „Biały krzyżKrzysztofa Klenczona.

Pod sceną Pan Prezydent zasiadł w samochodzie CWST 1, jednej z atrakcji tegorocznej edycji Festiwalu NNW, po czym przeszedł do budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego, by zobaczyć jedną z atrakcji festiwalowych – pokaz filmu wyprodukowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości: „Ostatnia droga Rotmistrza Witolda Pileckiego” – zwiastun projektu „Vehicle 44” Fundacji Virtuti Artis.

Prezydent Andrzej Duda odebrał z rąk Arkadiusza Gołębiewskiego pamiątkową koszulkę Festiwalu NNW z odręcznymi podpisami znamienitych gości – świadków historii, artystów, filmowców oraz zestaw filmów Arkadiusza Gołębiewskiego prezentowanych podczas X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Zapytany o Festiwal NNW Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest ogromnie ważna inicjatywa, że musimy pamiętać, co tak naprawdę Polskę zbudowało i odbudowało. Po II wojnie światowej Niezłomni wiedzieli, że trzeba dalej walczyć, ale przecież nie było takiej świadomości w całym społeczeństwie.

Wracam z pogrzebu admirała Unruga i muszę powiedzieć, że teraz Polska jest naprawdę wolna, kiedy wróciły szczątki Unruga, kiedy prof. Szwagrzyk odnajduje szczątki żołnierzy zamordowanych przez komunistów, kiedy możemy ich, tak jak Admirała godnie pochować.

Teraz dopiero możemy powiedzieć, że Polska naprawdę jest wolna. – stwierdził Andrzej Duda, przyjaciel Festiwalu NNW.

Magdalena Łysiak

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone