Zamknij

Skandal na festiwalu. Długie macki biskupa... Mordowicza?!

18:47, 21.09.2018 | Z.B
REKLAMA
Skomentuj

Czym byłby festiwal polskich filmów fabularnych w Gdyni bez skandali? Wszak to one go ubarwiają, czasem ożywiają. Zwłaszcza gdy dotyczą rzeczy najistotniejszych, czyli nagród.

Prezes Radia Gdańska przyznaje co roku nagrodę "Złotego Klakiera" filmowi, który jest najdłużej oklaskiwany przez festiwalową publiczność. W tym roku zdecydowanie najbardziej oklaskiwanym obrazem jest "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Trudno było się na niego dostać, aż organizatorzy musieli zorganizować dodatkowe projekcje.

W czasie jednej z projekcji, kiedy widzowie jeszcze klaskali wyszła na scenę pani Agnieszka Szydłowska, z Programu III Polskiego Radia , by podziękować widzom za gorące przyjęcie. Ci na chwilę przerwali oklaskiwanie filmu, po czym po zejściu red. Szydłowskiej wznowili aplauz. Mierzący czas zsumowali cały okres oklaskiwania filmu, czego nie uznał jednak prezes Radia Gdańsk. Wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym informuje, że z uwagi na możliwość nierzetelnego pomiaru czasu oklaskiwania filmów w tym roku nagroda "Złotego Klakiera" przyznana nie będzie. Czyżby długie macki biskupa... Mordowicza?

W odpowiedzi na to dziennikarze akredytowani przy 43 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w tym i niżej podpisany, swoją nagrodę, miażdżącą przewagą głosów, przyznali filmowi "Kler". 

Z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Ziemowit BUJKO

 

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (3)

byłem tambyłem tam

2 0

Proszę nie wypisywać bzdur 02:22, 23.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

frankfrank

1 1

Przykra sprawa, ale glosgdyni.pl ma zacięcie komusze. Nie patrzcie w stronę Moskwy ze wschodu nic dobrego nie przyszło 10:56, 23.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrabGrab

1 0

Tytuł wybitnie, no i treść także mylące, żadne inne źródła nie określają tego za skandal. Takie tanie wyssane z palca sensacyjki godne FAKTU nie powinny się pojawiać na tym szanowanym (dotychczas) portalu. 21:39, 23.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone