Zamknij

Weź udział w Pitching Forum

21:28, 09.08.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Gdynia.pl

Tworzysz filmy dokumentalne o tematyce historycznej i chcesz przedstawić swoje pomysły inwestorom, dystrybutorom i nadawcom telewizyjnym? Nie czekaj i zgłoś się do udziału w Pitching Forum. Chętni mogą wysyłać swoje aplikacje do 24 sierpnia. Forum odbędzie się w dniach 29 września – 1 października w Gdyni, w ramach 10. edycji Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. 

Pitching Forum to szansa dla producentów i reżyserów historycznych filmów dokumentalnych. Będą oni mogli zaprezentować swoje projekty przed gronem redaktorów zamawiających z Telewizji Polskiej oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję filmów historycznych w Polsce.

Szczególnie poszukiwani są twórcy filmów opisujących najnowszą historię Polski – od 1939 do 1989 roku.

Czym jest pitching? To krótka, trwająca do 5 minut, publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na pomysły będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Forum rozpocznie się 29 września i potrwa do 1 października. Właściwą sesję pitchingową poprzedzą dwudniowe warsztaty. Ich uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, przygotują swoje projekty do prezentacji. Zapoznają się też z zasadami funkcjonowania rynku filmowego, poznają decydentów z branży filmowej oraz ich potrzeby programowe. Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Żeby mieć szansę wzięcia udziału w Pitching Forum, należy wypełnić kartę zgłoszeniową. Dołączyć trzeba także krótki opis filmu (maksymalnie 1 strona A4), jego budżet oraz CV producenta lub profil firmy (maksymalnie pół strony A4). Wszystkie dokumenty muszą być zapisane w formacie PDF. Podpisaną kartę oraz załączniki należy wysłać mailem na adres: [email protected]. Dodatkowo na ten adres poprzez serwis WeTransfer trzeba przesłać również zwiastun filmu w formie prezentacji audiowizualnej. Zgłaszać można się do 24 sierpnia.

Szczegóły są dostępne tutaj.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą maksymalnie 15 projektów. To ich autorzy zostaną zaproszenia do udziału w Pitching Forum. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.festiwalnnw.pl.Organizatorem Pitching Forum jest Stowarzyszenie Scena Kultury, które prowadzi projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych.

Magdalena Czernek / UM Gdyni

[ALERT]1533842854218[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone