Zamknij

Tarasy sopockiego Aquaparku - małą \"Operą Leśną\"

14:49, 06.08.2018 | Z.B
REKLAMA
Skomentuj
Foto: Ziemowit BUJKO

Bardzo urokliwe miejsce, mieszczące się tuż przy sopockim Aquaparku. Posiada scenę i widownię zdolną pomieścić nawet kilkaset osób. Nazywane „małą operą leśną” ze względu na położenie i charakter. Odbywają się tam występy kabaretów, a od pewnego czasu także koncerty muzyczne.

Zdobywająca szturmem rynek, nowa, powstała niedawno, agencja koncertowa Art4Fun postanowiła wykorzystać walory tego miejsca i zorganizowała serię koncertów muzycznych gwiazd. Na pierwszy ogień poszli Maciej Maleńczuk i zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Koncert Macieja Maleńczuka pod nazwą „Pan Maleńczuk Koncert Solo” odbył się w sobotę, 28 lipca. To koncert, który był retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty. Składał się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny – bo takie jest życie! Widzowie zgromadzeni w „pięknej, klimatyzowanej sali”, jakby określił to zapewne Piotr Bałtroczyk, sopockiego Aquaparku mieli więc okazję usłyszeć największe przeboje muzyka, jak „Dawna dziewczyno”, „Synu”, „Tango libido” i wiele innych. Całość połączona słowem wiążącym, wspomnieniami z okresu gry na ulicy, czy też pobytu w zakładzie karnym. Wszystko podane w oryginalnym sosie, bez upiększania. Nie zabrakło odniesień do bieżącej sytuacji politycznej i wspomnienia zmarłej właśnie Kory. Do tego wszystkiego jeszcze oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa. Dwie godziny minęły jak z bata strzelił.

 

Atrakcją zaś piątkowego wieczoru 3 sierpnia byli Poparzeni Kawą Trzy. Sopockie tarasy przy Aqaparku znów wypełniła liczna publiczność. Siedmiu panów w garniturach (Wojciech Jagielski, Roman Osica, Jacek Kret, Krzysztof Zasada, Marian Hilla, Mariusz Gierszewski i Piotr Sławiński) zapewniło widzom wspaniałą rozrywkę.

Zespół Poparzeni Kawą Trzy został założony spontanicznie przez grupę muzykujących dziennikarzy Radia Zet i RMF FM na konferencji prasowej w Sejmie w 2005 roku. Muzycy są laureatami kilku nagród muzycznych. Od wielu lat wspierają wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wydali dwa albumy, cieszą się dużą popularnością.

Na piątkowym koncercie w Sopocie zaprezentowali głównie znane utwory, ale pojawiły się też nowe. Prawie każdy utwór zespołu „to jest do tańca kawałek”, toteż publiczność często wstawała z miejsc, aby zaśpiewać znane teksty z zespołem i tańczyć, tańczyć… Sami muzycy, w sposób dowcipny i pełen humoru, zachęcali do wspólnej zabawy. Autor tekstów piosenek, Rafał Bryndal, zadbał o to , aby nie tylko muzyka, ale też teksty piosenek bawiły publiczność. Nie zabrakło również utworów refleksyjnych, a także wytykających polskie przywary, z których, okazało się, potrafimy się śmiać. Niektórzy mają za złe zespołowi pojawianie się w piosenkach wulgaryzmów, ale to przecież także jedna z naszych przywar i dosadny przekaz.

Po upalnym piątkowym dniu Poparzeni Kawą Trzy spowodowali, że wieczór stał się równie gorący. Uśmiech, taniec, dobra zabawa to przyjemne zwieńczenie wakacyjnego dnia.

W najbliższym czasie Art4Fun planuje zorganizowanie kolejnych dwóch koncertów. 12 sierpnia w małej operze leśnej wystąpi Kortez, a 19 – Daria Zawiałow. Mamy nadzieję, że ich występy będą równie udane i ściskamy kciuki za pana Jędrzeja i jego ekipę z Art4Fun, licząc, że wkrótce dostarczy publiczności kolejnych porcji dobrej rozrywki.

 

MM

Foto: Ziemowit BUJKO

[ALERT]1533720292325[/ALERT]

 

(Z.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone