Zamknij

„Zacznijmy jeszcze raz” podbiło serca śląskiej publiczności

22:05, 07.02.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj
fot. Sebastian Mul

Przedstawienie z Centrum Kultury w Gdyni wraca ze stolicy Śląska z Nagrodą Publiczności 11. Katowickiego Karnawału Komedii.

Pojedynek na humor rozegrał się między teatrami z Gdyni, Warszawy, Krakowa, Chorzowa i Katowic. Za najzabawniejszą sztukę publiczność uznała wystawianą w gdyńskim Centrum Kultury „Zacznijmy jeszcze raz”.

- Pojechaliśmy na katowicki festiwal wiedząc, że jest tam wyrobiona publiczność i bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Przyjęcie przez widownię przerosło jednak nasze oczekiwania. Kameralna sala wypełniona była po brzegi. Graliśmy z niesamowitą energią i wspaniałym odbiorem – mówi reżyser i odtwórca główne roli Tomasz Sapryk.

Autorką spektaklu jest Ola Wolf. Znana m.in. z telewizyjnego kabaretu "Rozmowy w Tłoku" w programie „Szymon Majewski Show”, do którego pisała teksty.

– Ola pochodzi z Katowic. Okazuje się, że poczynione przez nią obserwacje ludzkiej natury ogląda się dobrze nie tylko w Trójmieście. Mam nadzieję, że doskonałe poczucie humoru rozwiało nieco katowicki smog – mówi Sapryk.

Sztuka została napisana specjalnie dla Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. To duet, któremu bliska jest komedia we wszystkich jej odcieniach. Oboje występują w kabaretach, spektaklach komediowych i uprawiają stund-up.

Drugą Nagrodę Publiczności otrzymała „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy. Nagrodzone teatry otrzymały Maski Weneckie wykonane specjalnie na zamówienie.


Katowicki Karnawał Komedii trwał od 26 stycznia do 4 lutego. Była to 11. edycja festiwalu. 17 spektakli zostało wystawionych na scenach Teatru Korez i Teatru Śląskiego.

[Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk w "Zacznijmy jeszcze raz" // fot. Sebastian Mul]

„Zacznijmy jeszcze raz”

„Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo, od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś, kto nas kocha… z wzajemnością.

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.

Pamiętajcie – to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.

Obsada:
Aldona Jankowska
Tomasz Sapryk

PRAPREMIERA 14 lipca 2017 r.
Tekst: Aleksandra Wolf
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Małgorzata Zwolińska
Asystentka reżysera: Alicja Cembrowska
Autor monologu Karola: Marek Modzelewski
Wizualizacje: Sebastian Mul
Światło i dźwięk: Jarosław Barczewski

Najbliższy termin, na który zostały jeszcze bilety, to sobota 17 marca. Spektakl „Zacznijmy to jeszcze raz” zostanie wystawiony w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego, o godzinie 17.00 i 19.30.
Więcej informacji na stronie Centrum Kultury w Gdyni.

Gdynia.pl

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone