Zamknij

Porażka koszykarzy Arki w pierwszym meczu w Eurocup

20:05, 03.10.2018 | Z.B
Skomentuj

Koszykarze Arki Gdynia po latach powrócili do europejskich pucharów. Powrót jednak okazał się nieudany. Mimo ambitnej postawy gdynianie ulegli silnej ekipie Lokomotivu Kubań Kazań 73:80.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Po rzucie J.J. Johnsona Lokomotiv uzyskał prowadzenie 9:2. Arka odrabiała straty, ale nie była w stanie zbliżyć na mniej, niż 4-5 punktów. Druga kwarta należała jednak do miejscowych. Po akcjach Filipa Dylewicza i Roberta Upshawa Arka wyszła na prowadzenie. Udało się te minimalną przewagę dowieźć do przerwy i nieoczekiwanie to gdynianie schodzili do szatni w lepszych humorach. Kropkę nad „i” postawił rzutami wolnymi Krzysztof Szubarga.

Przełom w meczu nastąpił pod koniec trzeciej odsłony. Goście mocno przyspieszyli, a duet Dmitrij Khvostov – Moustapha Fall dokonał egzekucji. W kilka minut przyjezdni wypracowali sobie 9 oczek przewagi wiadomo było, że Arce będzie to bardzo ciężko odrobić. Zdawały się potwierdzać pierwsze minuty ostatniej kwarty meczu, gdy Rosjanie odskoczyli na kilkanaście punktów. Żółto-niebiescy jednak nie położyli się przed rywalem. Po dwóch znakomitych przechwytach i akcjach Jamesa Florence,a zmniejszyli straty do zaledwie czterech oczek. Po kolejnym przechwycie w akcji na kosz potknął się jednak Bostic, wywrócił się i zgubił dopiero co odzyskaną piłkę. Rosjanie wykorzystali tę słabość, zdobyli punkty i wynik zaczynał być przesadzony. Gdynianie próbowali jeszcze szansy w faulach, ale rywale celnie rzucali z linii wolnych, co w konsekwencji przyniosło im zwycięstwo 80:73. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza poszuka swojej szansy w tureckiej Bursie, gdzie 10 października zmierzy się z tamtejszym Tofas. Wcześniej w Gdynia Arena dojdzie do inauguracji rozgrywek Energa Basket Ligi, a pierwszym rywalem gdynian 7 października będzie... mistrz Polski włocławski Anwil.

Arka Gdynia - Lokomotiw Kubań Krasnodar 73:80 (12:17, 20:14, 16:26, 25:23)

Arka: Upshaw 15, Szubarga 14, Florence 10, Dylewicz 10, Bostic 9, Wyka 5, Ponitka 3, Garbacz 3, Witliński 2, Dulkys 2, Łapeta 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Lokomotiv: Whitehead 17. Ponitka 13, Khvostov 12, Fall 12, Johnson 10, Fridzon 9, McLean 7, Wright 0, Kulagin 0.

Trener: Sasa Obradović

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO

(Z.B)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)