Zamknij

Maraton Solidarności

13:04, 06.08.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Czesław Mikołajew

15 sierpnia w Gdyni rozpocznie się XXIV ORLEN Maraton „Solidarności”. Start honorowy wyznaczono pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70’ o godz. 9.00. Start ostry nastąpi o godz. 9.30 obok Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego. Maraton „Solidarności” to nie tylko impreza sportowa. To także okazja do oddania hołdu poległym Stoczniowcom w grudniu 1970 roku oraz strajkującym w sierpniu 1980 roku. Właśnie w nawiązaniu do dziesiątków kurierów, którzy przenosili meldunki między stoczniami Gdańska i Gdyni, bieg prowadzi przez całe Trójmiasto. 

W tym roku nowością będzie możliwość przebiegnięcia obok historycznej Sali BHP oraz przez bramę Stoczni Gdańsk.
W Gdyni uczestnicy wbiegną m.in. na skwer Kościuszki. Ponadto przemierzą ul. Świętojańską i al. Jana Pawła II oraz Marsz. Piłsudskiego i Zwycięstwa.

W maratonie mogą wystartować osoby, które w dniu startu mają ukończone 18 lat. Z opłat zwolnione są osoby 60-letnie i starsze, członkowie „Solidarności” oraz ci, którzy ukończyli wszystkie poprzednie maratony „Solidarności”. Zgłoszenia i płatności są dokonywane za pośrednictwem strony: www.maratongdansk.pl. Czas na pokonanie trasy wynosi 5,5 godziny. Zapisy przyjmowane są do dnia startu. 

Biuro zawodów czynne będzie w godz. 6.30-9.00 (budynek GCS przy ul. Bema 33). Miasteczko dla zawodników (boisko sportowe przy ul. Bema 33).
Start honorowy - godz. 9.00 spod Pomnika Ofiar Grudnia ’70. Start ostry - o godz. 9.30 przy al. Marsz. Piłsudskiego. 

W czasie maratonu możliwy będzie ruch jednokierunkową jezdnią al. Zwycięstwa od granic administracyjnych miasta Gdyni w kierunku Śródmieścia.
Przed pojawieniem się na trasie maratonu zawodników utrzymywany będzie ruch poprzeczny przez al. Zwycięstwa oraz ul. Świętojańską (tak długo jak to będzie możliwe).

Ruchem na skrzyżowaniach kierować będą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej Urzędu Miasta Gdyni oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Przywracanie ruchu na ulicach Gdyni będzie odbywać się sukcesywnie po opuszczeniu przez maratończyków kolejnych odcinków trasy maratonu. Orientacyjną godzinę zakończenia maratonu - godz. 10.30.

Kierowcy proszeni są o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy i żołnierzy kierujących ruchem.

Agnieszka Wołowicz / UM Gdyni

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone